Kurikuulus piraat Jack Sparrow pakub Pirital oma laevrestoranis hakklihakastet hapukapsa ja kamaga Kariibi moodi

0 Shares

Tuntud Kariibi mere piraat Jack Sparrow (eestipäraselt Varblase Jaak) hakkab Pirital ajama restoraniäri.
(Foto: Think Marketing / thinkmarketingmagazine.com)

Tähelepanelikud tallinlased on märganud, et juba paar päeva seisab Pirita jõe suudmealal kurikuulus Kariibi mere piraadilaev Must Pärl.

Selgub, et laeva tõi Pirita sadamasse tuntud piraadikapten Jack Sparrow.

“Olen seilanud maailmameredel väga pikka aega ning hakkan vaikselt pensioniikka jõudma. Enamasti sai seilatud ikka  soojamatel laiuskraadidel, aga mingil hetkel lihtsalt tundsin, et hing ihkab veidi jahedamasse kliimasse, kus oleks mõnus rahulikult oma pensionipõlve veeta,” selgitab kuulus piraat.

Tuntud piraadi Jack Sparrow ehk Varblase Jaagu soontes voolab törts eesti verd

“Kui hakkasin otsima uut sihtkoha, siis meenusid mille mu esivanemate eesti juured. Nimelt on minu vana-vana-vana-vana-vana-vana-vanaisa Jaak pärit Varbla kandist Pärnumaalt, kus ta oma ärivaistuga tuntud üle mitme kihelkonna. Toona teadsid kõik ümbruskandi inimesed teda kui Varblase Jaaku,” selgitas Jack Sparrow oma päritolu.

„Nimi Jack pandigi mulle omal ajal minu kuulsa esiisa Jaagu järgi. Ka minu perekonnanimi Sparrow (eesti keeles varblane – Google Translate) on tulnud minu esiisa kodutalu järgi Varblas,” selgitas piraadikapten oma kuulsa nime lugu. “Kuna minu soontes voolab  suur ports eesti verd, siis otsustasin oma laevaga Eesti vetesse seilata ning ja mingil hetkel jõudsimegi siia imekauni Pirita jõe suudmesse.”

Ujuvrestoran Must Pärl, mis varem seilas peamiselt Kariibi merel,
seisab Pirita jõel purjespordikeskuse vastas ning oootab külalisi einestama.

Hakklihakaste hapukapsa ja kamaga kariibi piraatide moodi

“Olen terve elu tegelenud piraatlusega, terve minu karjäär meremehena on olnud täis seiklusi, riski ja ohtusid. Nüüd, pensionieas, soovin veidi vaiksemalt võtta. Seetõttu jäingi Musta Pärliga siia Pirita jõele ankrusse ja avasin kohalikule rahvale laeva pardal restorani. Oma laevrestoranis pakume eelkõige kohaliku köögi traditsioonilisi hitte – hakklihakastet hapukapsa ja kamaga. Aga teeme seda väikese kariibi aktsendiga”

Meie küsimusele, et mida kujutab endast hakklihakaste hapukapsaga kariibi, moodi muigab Jack Sparrow (või siis ka Varblase Jaak) kelmikalt: “Maitsestame kõiki pakutavaid roogasid kariibi mere piraatide vana traditsiooni kohaselt – rummiga, rohke rummiga.”

Kadedad konkurendid kutsuvad Musta Pärli halvustavalt peldikuks!

Kalevi Jahtklubi liige Jaanus Nõgisto postitas sotsiaalmeediasse nördimusavalduse Musta Pärli  saabumise üle. 

„Pirita jõele ilmus ujuv puhvet, mis näeb tegelikult välja nagu peldik. See peletis laiutab kolmandikul akvatooriumist. See objekt on mitmel põhjusel reaalne oht navigatsioonile. Sovjeetlik pilpaküla Pirita linnaosas,» kommenteeris Nõgisto purjetajate sotsiaalmeediagrupis muuhulgas. Temaga on nõustunud ka mitmed teised paadiomanikud, kes ei pea piraadisümboolikat heale meresõidutavale sobivaks.

„Las nad olla nördinud, mul on kõik load korras,» vastas piraadikapten Jack Sparrow kohalike nurinale. „Olin selliseks suhtumiseks valmis. Eks me siin Musta Pärli pardal saame aru, et eestlased on esialgu häiritud, et keegi peale nende veel oskab valmistada maitsvat hakklihakastet hapukapsaga. Kohalike kadedus, mis muud. Aga olen kindel, et suudame lühikese aja jooksul kohalikele näidata, et hakklihakaste hapukapsa ja kamaga kariibide moodi (ehk siis rohkes rummikastmes – toimetus) on üks üsna mõnus roog.“

Pirita linnaosa vanema kommentaar

Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat kommenteeris Tallinna kodulehel, et piraadilaev sobib linnaosasse suurepäraselt. „Linnaosavalitsusel on plaanis elustada merega seonduvat meelelahutust,” ütles Liinat ja lisas, et see muudab Pirita atraktiivsemaks ka turistide jaoks. Tallinna Linnavalitsuse kommunaalametile kuuluva paremkalda kai ääres seismiseks on Jack Sparrow leping Pirita linnavalitsusega kuni aastani 2222. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga