KUUM: Jüri Ratas visati välja Elroni rongist!

319 Shares

Peaminister Jüri Ratas hetk enne seda, kui Tartusse väljuma pidanud Elroni rongi piletikontrolör ta rongist välja viskas.
(Foto: Kuvatõmmis / Facebook)

Täna juhtus kummaline intsident, kui Tallinn-Tartu rongist visati välja peaminister Jüri Ratas. Peaminister soovis sõita Tartusse, kuid kahjuks palus Elroni piletikontrolör peaministril  rongist lahkuda.

Kontrolöri selgituste kohaselt otsustas vedusid pakkuv Elron piirata rataste vedu reisirongides, kuna rongisõitjate hulk on jõudsalt kasvanud ning mitmel liinil on rongides raske istekohta leida. Seetõttu piiratakse suvel Elroni rongides rataste transporti. Ühe ratta asemel mahub rongi mitu inimest.

Totaalne rattakeeld Elronis – ei ole vahet, kas oled Ratas või jalgratas

„Lähtudes meie firma juhtkonna otsustest pole teatud rongidele rattad lubatud,“ oli kontrolöri kommentaar. „Ei ole vahet, kas  tegemist on Jüri Ratta, jalgratta või mõne muu rattaga. Vastavalt Elroni juhtkonna otsusele on meil teatud rongides totaalne rattakeeld. ja mina Elroni töötajana olen sunnitud juthkonna korraldusi täitma!“

Vaatamata Jüri Ratase antud selgitustele, ei saanud sellise konkreetsuse vastu ka tema. Kuigi peaminister üritas korduvalt selgitada, et tema ei ole jalgratas, vaid samuti tavaline reisija, oli ta siiski sunnitud rongist lahkuma.

Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo sõnas, et Elron võttis vastu otsuse piirata rattaga rongiga sõitmise, kuna on kasvanud rongisõitjate hulk, sõitjad ise on nurisenud ning silmas peetakse ka seda, et rongi mahuksid mugavamini need sõitjad, kellel ilma oma sõiduvahendita pole võimalik reisida, näiteks ratastoolis ning lapsevankritega reisijad.

„Saame järjest enam klientidelt tagasisidet, et rattaid on rongis liiga palju ja need takistavad seal liikumist. Nii on meie poole pöördunud näiteks mitmed lapsevankritega emad, kel on keeruline endale rongis kohta leida, ratastooliga reisijad, samuti paljud teised sõitjad, kes rattarohkuse tõttu ei pääse näiteks WCsse või on määrinud oma riided,» rääkis Kongo.

Soovitakse tagada mugavad sõiduvõimalused suveperioodil

Selleks et tagada reisijatele mugavamad sõiduvõimalused, on Elron sarnaselt Paldiski liinil kehtivate piirangutega otsustanud keelata Tartu, Narva ja Viljandi liinil kõige suurema nõudlusega reisidel reedeti, laupäeviti ja pühapäeviti rataste rongiga vedamise.

Kõikidel liinidel on igal päeval ka selliseid väljumisi, kus rattaga reisida on endiselt lubatud, samuti võib ratta endiselt rongi võtta selliste peatuste vahel sõites, kus reisijaid on vähem. Vastav info on iga rongi kohta välja toodud. Ta lisas, et rattaga sõitjatele hea lahenduse pakkumine ei ole kindlasti Elroni tahtmise ega meelsuse taga. Seda enam, et keskkonnasäästlikkus on Elroni pakutava teenuse puhul väga oluline aspekt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga