KUUM: Jürgen Ligi ja Taimo Toomasti suur jõulukontsertide sari

188 Shares

“Loodame tuua Eesti publikuni midagi väga sooja ja armsat,” lubas Jürgen Ligi, kellele on antud kontsertide sari üks esimesi suuremaid jõulutuure.

“Oma jõulukontsertide ajal esitame kindlasti kõigile teada-tuntud jõululaule,“ tutvustab Jürgen Ligi ka veidi tulevast kontsertide sarja. „Eks ikka neid samu, mis pühade perioodil selle erilise jõulutunde sisse tooksid, kuid sekka kindlasti ka midagi värsket, mis varem meie esituses kõlanud pole, ja kauneimaid lugusid meie enda repertuaarist, mis selle tuuri jaoks uue hingamise saavad.”


Spordist sai siiber, hing ihkas muusikat

Teame Jürgen Ligi eelkõige kui kirglikku poliitikut ja spordimeest, seetõttu uuris Abiratas, kuidas sattus tuntud poliitik klaveri taha.

„Olen viimastel aastatel läbinud triatlone, jooksnud ja suusatanud maratone, kihutanud rattarallidel,” selgitas Jürgen Ligi, „Mingil hetkel tundsin, et aitab – tahaks vahelduseks ka midagi hingele. Ja sisimas tõmbas nagu magnetiga klaveri juurde.“

„Istusin siis kohe lähima klaveri taha ja hakkasin proovima,“ selgitab Ligi. „Ega minusugusele tublile spordimehele ei valmistanud klaverimängu selgeks õppimine mingit raskust, natuke harjutamist ja selge see oligi!

Jürgen Ligi ja Taimo Toomast harjutamas oma jõulukontsertide sarjaks
(Foto: Kuvatõmmis Jürgen Ligi FB seinalt)

Jürgen Ligi – mees nagu orkester

„Kuna võrreldes täispika triatloni läbimisega pole klaverimängu õppimine eriti raske, siis õppisin lisaks klaverimängu kohe ära ka trummide, kitarri, flöödi ja saksofoni mängimise. Et kui juba pilli mängin, siis oleks ka võimalust valida erinevate pillide vahel, ” selgitab Ligi. „Nüüd ongi hea võimalus jõulukontsertidel nendel kõikidel musitseerida!“

Jürgen Ligi selgitas, kuidas tekkis idee jõulukontserditeks: „Sattusime ühel koosviibimisel täiesti juhuslikult Taimoga vestlema ning selgus, et ta pole juba tükk aega avalikult esinenud. Viimased paar aastat on ta esinemised piirdunud ainult Viljale õhtuse unelaulu esitamisega. Eks sealt vaikselt hakkas idanema idee, et kuna oleme mõlemad päris musikaalsed inimesed, siis prooviks koos ühiselt veidi musitseerida,“ selgitas Jürgen Ligi

Taimo Toomast, kes on viimastel aastatel jõulukontserte andnud eelkõige privaatselt oma koduste ringis, ootab väga eesolevaid kontserte Jürgeniga: “Jürgen on erakordselt särav ja andekas pianist. Ootan põnevusega meie ühiseid kontserte detsembris ja usun, et need saavad olema erilised ja meeleolukad õhtud nii publiku kui meie endi jaoks.”

Kontserdid toimuvad 16.-29. detsembrini

16.12 Rakvere rahvamaja
17.12 Pärnu kontserdimaja
18.12 Paide rahvamaja
19.12 Kuressaare rahvamaja
22.12 Haapsalu rahvamaja
23.12 Vigala rahvamaja
26.12 Viljandi rahvamaja
27.12 Tartu rahvamaja
28.12 Kohtla-Järve rahvamaja
29.12 Riigikogu istungite saal Toompeal

Lavale astub kollektiiv koosseisus: Taimo Toomast (vokaal), Jürgen Ligi (klaver, trummid, saksofon, flööt, kitarr, triangel, parmupill)

Piiratud arv pileteid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis.

Hakka Abiratta jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa oled alati kursis kõige värskema alternatiivse tõega!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga