KUUM: Warner Bros hakkab suvel filmima Eestis väidetavalt ameerika versiooni „Tõest ja õigusest“

0 Shares

Warner Bros
(Foto: Warner Bros .)

Produktsioonifirmaga Allfilm hakkab sel suvel koos Hollywoodi filmikompaniiga Warner Bros Eestis suurt mängufilmi tegema.

Mitteametlikel andmetel on tegemist „Tõe ja õiguse“ ameerika remake-iga

Hetkel pole ametlikult teada veel teada, mis filmiga on tegu, kes on selle režissöör ning kes mängivad peaosi. Siiski, filmiringkondades liiguvad sahinad, mille järgi soovib Christopher Nolan teha oma versiooni viimase aja suurimast Eesti kinohitist „Tõde ja õigus“. Väidetavalt olla Nolanit hämmastanud Allfilmi poolt toodetud „Tõe ja õiguse“ ülisuur populaarsus ja publikumenu Eestimaa kinodes. Nolanile avaldas muljet, et „Tõde ja õigust“ on vähem kui poole aasta jooksul käinud kinodes vaatamas mitu miljonit eestimaalast, mis ületab kordades eelmise Eesti vaadatuima filmi, James Cameroni kümne aasta taguse «Avatari» esimese osa (mis suutis kinodesse tuua 194 327 vaatajat).  

Lähtuvalt sellisest publikumenust, soovib Nolan teha „Tõest ja õigusest“ oma remake-versiooni. Selliste remake-versioonide puhul on muidugi tavaline, et kuigi filmi nimi ja peategelased on sarnased originaalile, siis filmi ameerika verisoonis kipub olema tunduvalt erinev esialgsest ideest.

Ameerikalikus „Tões ja õiguses“ päästavad kaks teismelist kangelast Maa verejanuliste tulnukate käest

Kuigi filmi ametlikust sisust pole teada kuigi palju, on filmiringkondadesse jõudnud siiski mõningad infokillud.

  • Nagu enamikes suurtes filmides, on filmi peamine teema hea ja kurja vaheline võitlus. (Andrese ja Pearu vaheline vägikaika vedu „Tões ja õiguses“)
  • Filmi peategelasteks on kaks teismelist – supervõimetega noormees, kellele on käsivarrele tätoveeritud kiri „Alaska forever!“ ja libahuntide suguvõsast pärinev tütarlaps. Nagu ka mitmes varasemas hittfilmis, päästavad teismelised  peakangelased meie koduplaneedi ülimalt verejanuliste tulnukate invasiooni eest.
  • Filmi meespeaosalist mängib väidetavalt Robert Pattinson. (Hetkel pole informatsiooni, kas tema tegelaskuju põhineb rohkem Pearul või Andresel)
  • Kahjuks pole hetkel veel lekkinud andmeid, kes hakkab kehastama filmi naispeaosalist. (Sarnaselt „Tõele ja õigusele“ pole naisliin filmis nii suure tähtsusega kui meeste rollid)
  • Filmis saab olema ka rohkelt veriseid massistseene, kus Maale saabunud tulnukad soovivad Maale kaevata hiiglasuure kraatri, et hakata kaevandama maapõues asuvaid ressursse. (Kraavikaevamine ja sellega seotud vägikaika vedu „Tões ja õiguses“)
  • Tulnukate invasiooni käigus hävitatakse massilisel hulgal Maa elanike. Üks hästi informeeritud allikas kommenteeris seda sõnadega: „Inimesi hävitatakse nagu loogu“. (Tõenäoliselt paralleel heinaniitmise ja viljalõikuse stseenidega „Tões ja õiguses“)
  • Sel kevadel räägiti ka poolihääli nagu oleks Nolan Tallinnas käinud ning ööbinud Hiltoni hotellis. Nähes hotelliaknast maalilist Tallinna vanalinna, tekkis Nolanil väidetavalt kohe soov see vanalinn oma filmis efektsete plahvatustega õhku lasta. Seetõttu on filmitegijatel plaan ehitada (hetkel veel teadmata asukohta) paberist ja penoplastist vanalinna täpne koopia ja see mingil hetkel võimalikult efektsel moel vastu taevast lennutada. 
  • Nagu ameerika filmide puhul tihti tavaks, siis filmi lõpuks peategelased armuvad üksteisesse. Kahjuks hetkel puuduvad andmed, kas filmi tuleb sisse ka mõni kuum voodistseen. („Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka armastus“ temaatika)

Filmi ühte peaosalist kehastab väidetavalt Robert Pattinson

Hetkel puuduvad veel andmeid selle kohta, kas
Ameerikamaa hurmur Robert Pattinson kehastab uues suurfilmis Andrest või Pearut
(Foto: taddlr.com)

Robert Pattinson ütles ajalehele USA Today, et on käsikirja lugenud vaid ühe korra ja lukustatud toas ega ole saanud rohkem sellele kordagi pilku peale heita. Põhjuseks asjaolu, et Warner ja Nolan püüavad teha omalt poolt kõik võimaliku, et infot kuskilt otsast kogemata ei pudeneks.

Nii ei ole avaldatud ei sisu ega tegelaskujude kohta mitte kui lausepoegagi, ent asjasse puutuvad allikad on avaldanud, et tegu on massiivse ja innovatiivse märuliga, mis on loodud IMAXi jaoks. Nolan on lavastanud sellised suurejoonelised filmid nagu «Pimeduse rüütel», «Algus» («Inception»), «Tähtevaheline», «Dunkirk».

Allfilm otsib juba Eestist taustanäitlejaid. Hoiatatakse, et võttepäevad saavad olema pikad ning põnevad, taustanäitlejatele makstakse ka tasu. Vajatakse 18-70 aastaseid mehi ning naisi. Madis Tüür Allfilimist ütles, et vajatavate osaliste suurusjärk ulatub tuhandetesse. Kandideerimiseks palutakse saata e-kiri aadressil casting@allfilm.ee.

Hea Abiratas.ee lugeja, kui sul on vähegi huvi filminduse vastu, siis kandideeri ja osale kindlasti tulevases suurfilmis!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga