KUUMAD SUVEUUDISED: Sellel suvel peavad kõik rannalised Pärnu rannas kandma ujumisrõngast

16 Shares

Selline vaatepilt avanes Pärnu rannas läinud nädalavahetusel. Laupäeval täitis suurem osa rannalisi
ilusasti uusi nõudeid ja kandis rannas viibides ujumisrõngast.
(Foto: kaifolog.ru)

Seoses kuumade ilmade saabumisega tuletab Pärnu linnavalitsus kõigile inimestele meelde, et alates 1. juunist tuleb Pärnu rannas kanda kogu aeg ujumisrõngast.

Saabuvaks nädalavahetuseks prognoositakse tõeliselt ilusat rannailma – sünoptikud prognoosivad säravat päikest ja õhutemperatuuriks kõvasti üle 20 soojakraadi. Sellised soojad suveilmad lausa kutsuvad inimesi Pärnu randa päikest nautima, meres suplema ning lihtsalt lõbusalt aega veetma.  Samas pole paljud rannalised – nii pärnakad ise kui külalised kaugemalt – kursis, et võrreldes eelnevate suvedega on muudetud Pärnu rannas viibimise reegleid.

Uued reeglid kehtivad juba alates 1. juunist

Et vähendada rannaliste riski sattuda merevees sulistades uppumisohtu, otsustas Pärnu linnavalitsus kehtestada alates 1. juunist 2019 uued reeglid kõigile Pärnu ranna külastajatele. Nimelt kehtestas linnavalitsus oma määrusega, et kõik Pärnu rannas viibijad peavad rannaalal viibides kandma kogu aeg ujumisrõngast. Ujumisrõngas tuleb endale ümber panna rannaalale saabudes ning külastajad on kohustatud seda kandma kogu rannas viibitud aja jooksul, seal hulgas ka vette minnes. Ujumisrõnga kandmise kohustus kehtib kõigile ranna külastajatele – nii lastele kui täiskasvanutele.

Eesmärgiks uppumissurmade vältimine

Abirattale selgitas uusi rannakülastamise reegleid Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

Uue määruse kohaselt tuleb ujumisrõngas endale ümber panna ranna territooriumile saabudes ning kanda seda kogu rannas viibimise aja vältel, sõltumata sellest, kas külastaja plaanib minna ka merevette või mitte.

Tahvlid meeldetuletusega paigutatakse nii randa kui ka rannaalale toovate teede otsa
(Foto: URMAS LUIK/PRNPM/EMF)

Varasematel aastatel on esinenud juhtumeid, kus osad rannalised, kes saabusid randa esialgselt ainult päevitama, mõtlesid rannas olles ümber ja otsustasid siiski ka merre ujuma minna. Ja alles vees olles märkasid, et nende isiklik uppumisohu vastu aitav ujumisrõngas on koju ununenud. Et vältida taoliste hajameelsete rannakülaliste riski sattuda uppumisohtu, tulebki selle suvel kohe randa saabudes endale ümber panna ujumisrõngas.

Tänu uutele mõuetele saavad vanemad laste jälgimise ajal muretult karastavaid jooke nautida

„Samuti pidasime antud nõude kehtestamisel silmas ka lapsi – kui koheselt randa saabudes panna lastele ümber ujumisrõngas, siis pole vanematel hiljem vaja muretseda, kui laps mänguhoos satub vette. Tänu last ümbritsevale ujumisrõngale võivad vanemad rahumeeli samal ajal külma õlut või siidrit nautida,“ selgitas Pärnu linnapea.

Linnapea sõnul paigutatakse rannaala algusesse infotahvlid meeldetuletusega, et rannaalal viibides on kohustuslik kanda ujumisrõngast.

Tegutsevad ka ujumisrõngaste laenutuspunktid

Nende rannakülastajate tarbeks, kellel mingil põhjusel on oma ujumisrõngas koju ununenud, avatakse vastavad ujumisrõngaste laenutuspunktid. Üks laenutuspunkt hakkab paiknema rannahoone linnapoolses otsas ja teine laenutuspunkt promenaadi Pärnu surfiklubi poolses otsas.

Linnapea palus kõigi rannakülastajate mõistvat suhtumist uutesse reeglitesse: „Linnavalitsus ei soovi kehtestada mitte ühtegi reeglit või kohustust lihtsalt niisama oma lõbuks. Ei, kõik taolised kohustused on kehtestatud ainult selleks, et tagada rannakülalistele ohutu ja meeldiv suvi Pärnu rannas.“

Lõpetuseks kinnitas linnapea, et linnavalitsuse eesmärgiks on tagada ohutu rannas viibimine kõigile rannalistele. Et tagada uute reeglite täitmine, hakkavad rannaalal ringi liikuma ka vastavad rannainspektorid, kes jälgivad ujumisrõnga kandmise kohustuse täitmist ning vajadusel trahvivad nõuete rikkujaid.

Hea lugeja, anna meile teada, mida arvad sina Pärnu linnavalitsuse uutest reeglitest? Kas sinu arvates on põhjendatud nõue kanda ujumisrõngast kogu rannas viibimise aja jooksul? Või on Pärnu linnavalitsus keerandu vindi veidi üle?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga