Linnavalitsus asendas Pronkssõduri Kalevipoja kujuga, et ka eestlastel oleks põhjust Euroopa päeval kalmistule lilli viia!

Kalevipoeg
170 Shares

UUS PRONKSIST KALEVIPOJA SKULPTUUR KAITSEVÄE KALMISTUL (FOTO: TALLINNA LINNAARHIIV)

Täna teatas Tallinna linnavalitsus, et Tallinnas Kaitseväe kalmistul seisnud Pronkssõduri (algse ametliku nimega Tallinna vabastajate monument) kuju on asendatud Tauno Kangro poolt loodud Kalevipoja pronks-skulptuuriga.

Skulptor Tauno Kangro on soovinud juba aastaid püstitada Tallinnasse pronksist Kalevipoja skupltuuri ning nüüd leidis Tallinna linn sobiva võimaluse antud plaani kiireks teostamiseks.

Linnavalitsuse selgitusel asendati Pronkssõduri kuju Kalevipojaga, et ka eestlastel oleks võimalus Euroopa päeval, 9. mail külastada Kaitseväe kalmistut ning oma esivanematele lilli viia. Ja kes sümboliseeriks eestlastele paremini nende kadunud esivanemaid kui meie rahvuskangelane Kalevipoeg.

Linnavalitsuse selgitusel on viimastel aastatel kujunenud 9. mai eelkõige just venekeelsete linnaelanike pidupäevaks ning peamiselt just venekeelsed tallinna elanikud on sellel päeval Pronkssõduri juurde viinud suurtes kogustes lilli.

Linnavalitsuse sõnul on ebaõiglane, et eeslastest linnaelanikel puudus siiani samasugune võimalus Euroopa päeval oma lahkunute mälestamiseks lilli viia.

Kalevipoja skulptuuri püstitamisega loodab linnavalitsus selle vea parandada, sest nüüd on ka eestikeelsetel Tallinna elanikel suurepärane võimalus mälestada pühapäeval oma esivanemaid, viies neile lilli oma  rahvuskangelase kuju juurde.

Linnavalitsus kaalus kaua ja põhjalikult kelle ausammas püstitada kalmistule Pronkssõduri asemele. Lõpuks otsustati eestlaste rahvuskangelase Kalevipoja kasuks, sest just Kalevipoeg sümboliseerib läbi põlvkondade kestnud eestlaslikku visadust, jonnakust ja põikpäisust.

Linnavalitsuse sõnul rääkis Kalevipoja kasuks ka asjaolu, et Kalevipoeg oskas siilide keelt, mis näitab, et Kalevipoeg armastas loodust ja loomi. Teadupärast soovib just Tallinn saada euroopa rohepealinnaks, mis paistab silma oma rohelise mõtteviisi ja loodussõbralikkusega.

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga