LISANÕUE MASKIKANDJATELE: Näomaski kandjad peavad lisama oma riietusele maskikandja näopildi ja nime

88 Shares

MASKIKANDJA URMAS OLI RÕÕMSALT NÕUS NÄITAMA, KUI LIHTNE ON TÄITA UUT NÕUET.

Eestis on alanud viiruse epideemiline levik ja terviseamet ei suuda pidevalt juurde tekkivaid nakkuskoldeid enam piiritleda. Terviseameti juht Üllar Lanno loodab, et valitsus lepib järgmisel nädalal kokku meetmete paketis, kuhu kuulub ka maski kandmise kohustus siseruumides.

Terviseamet, teadusnõkoda, sotsiaalministeerium ja riigikantselei on esitanud valitsusele mahuka paketi, mis pakub välja uued meetmed viiruse leviku piiramiseks.  

Üheks ettepanekuks on nõue, et maskikandjate identifitseerimise lihtsustamiseks on iga siseruumides näomaski kandev isik kohustatud lisama oma riietusele maskikandja näopildi ja nime.

„Viimasel ajal on sagenenud segadust tekitavad olukorrad, kus soovides pöörduda oma kolleegi poole, on inimesed tülitanud ekslikult hoopis mõnda teist isikut, kuna neil on tekkinud raskusi näomaske kandva isiku identifitseerimisel,“ kommenteeris uue ettepaneku tausta Üllar Lanno.

„Sellest tulenevalt sisaldabki meie poolt valitsusele esitatud meetmete paket ka nõuet, et siseruumides maskikandmisel peab inimese riietusele olema lisatud tema nägu ja nimi,“ lisas Lanno. „Selleks riideesemeks, kuhu on lisada maskikandja nimi ja näopilt, võib olla t-särk, kampsun, pintsak, kleit, dressipluus või muu sobiv riideese.“

Lanno loodab, et nõue kanda koos näomaskiga ka riietust, millele on trükitud kandja näopilt ja nimi, kergendab inimestel edaspidi näomaskikandja tuvastamist.

Hetkel valitsusele esitatud nõue sätestab maskikandja näopildi ja nimega särgi kandmise siseruumides. Samas lisas Lenno, et kui näomaskikandjate arvu suurenemisel hakkavat taolised segadust tekitavad situatsioonid juhtuma ka tänavatel, siis on võimalik laiendada näopildi ja nime lisamise nõuet ka tänavariietusele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga