LOOMASÕBRAD PAANIKAS: Kalamaja elanikud leidsid kuivanud puu otsast omanikuta vareseparve

392 Shares

See omanikuta vareseparv leiti täna hommikul Kalamajas ühe Salme tänava maja hoovist
(Foto: Kärt Zilmer / Webstagram)

Tänane hommik algas ärevalt Tallinna loomade varjupaigale. Umbes poole kaheksa paiku hommikul said varjupaiga töötajad mureliku telefonikõne selle kohta, et Kalamajas on leitud terve puu täis peremeheta vareseid.  

Helistajaks osutus Kalamaja elanik Chärolyyne (24), kes rõhutas, et tema nime tuleb hääldada „Käroliine“ ja mitte „Tšärolüüne“.

Hommikune ehmatus

Chärolyyne informeeris varjupaika sellest, et hommikul ärgates ning akent avades märkas ta oma kodu hoovis kuivanud puu otsas suurt hulka vareseid. Chärolyyne selgituste põhjal oli eelmisel õhtul magama minnes see kuivanud puu täiesti tühi ning kogu aias polnud näha ega kuulda mitte ühtegi varest. Suur oli Chärolyyne ehmatus, kui hommikul ärgates oli puu täis võõraid vareseid.

Nagu Chärolyyne ise hiljem selgitas, on ta suur looma- ja linnusõber ning varasemalt aidanud mitmel korral koju tagasi viia koeri ja kasse.

„Meil on Kalamajas väga aktiivne kogukond ning üritame hulkuvatel lemmikloomadel alati aidata leida tee tagasi koju nende peremeeste juurde.  Tavaliselt on tegemist ikka kas koerte või kassidega, kes on omapäi hulkuma läinud. Erandlikel juhtudel läks üks kord meil siin kaduma üks merisiga ja üks kord ka üks pisike anakonda. Aga tähelepanelikud naabrid märkasid neid üsna ruttu ning kõik need loomad õnnestus viia tagasi koju,” selgitas Chärolyyne.

„Tänane hommik oli ikka täiesti erandlik, kui märkasin tervet puutäit üle öö tekkinud vareseparve. Võin kinnitata, õhtul magama minnes oli puu täiesti tühi, aga hommikul ärgates vareseid täis!“

Kalamaja Facebooki grupist abi ei saanud

„Esialgu võtsin suhteliselt rahulikult. Tegin läbi nii öelda tavaprotseduuri: kiiresti telefoniga tehtud pilt Kalamaja Facebooki gruppi, sinna juurde paaniline sõnum, et on leitud parv vareseid ja  kas keegi teab kedagi, kelle vareseparv on kodust jalga lasknud,“ kirjeldas Chärolyyne oma tegevust.

Ja jätkab kohe: „Aga kui 10-15 minuti jooksul pärast postitust polnud mitte kellelgi aimu, kes on nende vareste peremees, siis hakkasin juba vaikselt ärevaks muutuma. Kui veel pikalt oodata, siis võis tekkida olukord, et enne, kui leiame üles nende vaeste vareste peremehe, siis jõuavad nad minu kodu hoovist juba ära lennata.“

Hulkuv vareseparv istub ja ootab siiani oma omanikku ühes Salme tänaval asuva maja hoovis.
(Foto: Andres Putting / Moodne kodu / Delfi)

„Järgmisena jooksin kiiresti läbi lähimate naabermajade elanikud, et ehk on keegi oma vareseparve ära kaotanud.  Aga kahjuks ei olnud mitte keegi täna hommikul oma vareseparve kaotanud.”

„Ja siis tekkis minus juba tõeline paanika. Mis siis, kui ma ei suudagi lähiajal nende vareste peremeest üles leida? Mis siis neist armsatest lindudest saab? Kus nad ööbivad, kust toitu leiavad? Seetõttu helistasingi loomade varjupaigale, lootuses, et sealsed inimesed suudavad mul aidata leida nende vareste omaniku ja linnud tagasi koju suunata,” on Charolyyne murelik.

Erinevalt Chärolyynest on varjupaiga töötajad oluliselt rahulikumad. „Hetkel me veel selle vareseparve pärast ei paanitse,“ selgitab varjupaiga esindaja. „Usume, et isegi kui vareseparve omanik lähiajal välja ei ilmu, siis ei juhtu nende varestega midagi hullu.  Tegelikult on varestel looduses vabana elada oluliselt parem kui kellegi kodus. Nad  saavad seal puu otsas istudes ka ilma meie sekkumata päris hästi hakkama.”

Kahjuks ei jaga Kalamaja elanik Chärolyyn loomade varjupaiga entusiasmi: “Mina küll selles kõiges nii kindel pole. Minu arvates need linnud kriiskavad seal puu otsas nii kurvalt ja otsivad meeleheitlikult, kuidas tagasi koju saada.”

Vareseparv istub siiani Salme tänava maja hoovis ja ootab omanikku

Chärolyynel on üleskutse kõigile inimestele, kes hoolivad nende vareste edasisest käekäigust,  et kes tunneb ära pildil oleva vareseparve, siis informeerigu koheselt nende omanikku või võtku ühendust Tallinna loomade varjupaigaga.

Hetkel pidi see vareseparv siiani istuma Salme tänaval asuva punase maja hoovis oleva kuivanud puu otsas ja ootab kurvalt oma omanikku.

Hea Abiratas.ee lugeja, anna meile teada, kas sinule tundub see vareseparv tuttav? Või teab keegi meie lugejatest, kes võiks olla selle vareseparve peremees?

One Comment on “LOOMASÕBRAD PAANIKAS: Kalamaja elanikud leidsid kuivanud puu otsast omanikuta vareseparve”

  1. No seda oli nii vahva lugeda ma unustasin lausa paariks minutiks kõik oma mured ja tegemised. Toimetage ikka kenasti varesed koju või varjupaika 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga