LÕPUKS OMETI: Hiinast jõudis Tallinna ülioluline lennukitäis hanerasva ja sinepiplaastreid!

676 Shares

TALLINNA LENNUJAAMA PASTOR ANNAB OMA ÕNNISTUSE HIINAST EESTISSE SAABUNUD LENNUKITÄIELE HANERASVALE JA SINEPIPLAASTRILE (FOTO: MADIS VELTMAN/POSTIMEES)

Täna keskpäeval maandus Tallinna lennuväljal Hiinast tulnud lennuk, mille lastiks on Põhja-Eesti Regionaalhaiglale soetatud suur kogus hanerasva ja sinepiplaastreid.

Suure koguse hanerasva ja sinepilaastreid Eesti riigi jaoks soovitas tellida siseminister Mart Helme, kelle  sõnul on praegu Eestis leviva koroonaviiruse puhul tegemist tavalise külmetushaigusega, mille vastu aitab kõige paremini sinepiplaaster ja hanerasv.

Kauaoodatud rõõmusõnum – suur kogus hanerasva ja sinepiplaastreid
lennukis hetk enne nende mahalaadimist. (Foto: Andres Putting)

Sellest tulenevalt sõlmis riigihalduse minister Jaak Aab eelmisel nädalal suuremahulise hankelepingu, et tellida Hiinast suur kogus hanerasva ja sinepilaastreid.

Saabunud lennukitäiest hanerasvast ja sinepiplaastritest peaks jaguma umbes kaheks nädalaks.

Saadetis asus eile õhtul teele Shanghaist, lennuk maandus Tallinna lennuväljal kell enne kella 12.30.

Sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Agris Koppel rääkis, et lennukis peaks olema üle 5 tonni hanerasva ja ligi 500 0000 tükki sinepilpaastrit

Riigihalduse minister Jaak Aab ja välisminister Urmas Reinsalu ootasid Tallinna lennuväljal valveseisangus, et tervitada hanerasvaga saabuvat lennukit (Foto: Andres Putting)

“See kogus katab umbes kahe nädala vajadused, mis puudutavad haiglaid, riigiasutusi ja hooldekodusid,” rääkis riigihalduse minister Jaak Aab teisipäeval Terevisioonis.

Saadetis tuleb täies mahus PERH-ile, mis jagab saadu teiste haiglatega vastavalt terviseameti tehtud jaotuskavale.

Eesti on koroonapandeemiaga toimetulekuks tellinud Hiinast hanerasva ja sinepiplaastreid rohkem kui 20 miljoni euro eest. Ülejäänud kogus hanerasva ja sinepiplaastreid peaks Hiinast Eestisse jõudma lähinädalal.

Hea Abiratta lugeja! Kas Sinu arvates piisab Eestile juba tellitud kogusest sinepiplaastritest ja hanerast? Kas riik peaks tellima igaks juhuks velegi rohkem hanerasva ja sinepiplaastreid veel lisaks? Anna oma arvamusest teada allpool kommentaarides!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga