LÕPUKS OMETI! Inimestevahelise minimaalse kauguse nõuet vähendatakse 2 meetrilt 1,99 meetrini

144 Shares

Täna teatas Terviseamet, et alates 18. maist ehk peale eriolukorra lõppemist vähendatakse inimestevahelise minimaalse kauguse nõuet 2 meetri pealt 1,99 meetri peale.

On ebaselge, kas uus otsus järgib uusi meditsiinilisi teadmisi või soovib Terviseamet vastu tulla inimeste soovidele ja lihtsalt leevendada inimestele eriolukorra ajaks kehtestatud nõudeid.

“Kinnitan, et Terviseamet lähtub oma otsustes eelkõige vastutustundlikust lähenemisest kõigi meie inimeste tervisele,“ kinnitas ameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai. „Peale põhjalikku kaalumist jõudsime täna otsusele, et inimestevahelise distantsinõude vähendamine ühe sentimeetri võrra ei suurenda märkimisväärselt koroonaviirusesse haigestumise riski.“

Edaspidi ollakse valmis kaaluma vahemaa vähendamist isegi 1,98 meetri peale

Kadai selgitas veel, et kui uus lubatud 1,99 meetrise vahemaa hoidmise nõue toimib ja uusi tagasilööke ei järgne, siis on Terviseamet valmis edaspidi kaaluma nõutava 1,99-meetrise vahemaa vähendamist veelgi, näiteks 1,98 või lausa 1,97 meetri peale.

Rõõmusõnum toitlustusasutustele ja kaubanduskeksustele

Terviseameti tänane otsus on kindlasti tõeline rõõmusõnum kõigile restoranidele ja toitlustusasutusetele, sest nüüd lubatakse toitlustusasutustel paigutada kõik oma lauad sentimeetri võrra teistele laudadele lähemale.

Samuti on suurtel kaubanduskeskustel nüüd võimalik ümber tõsta keskuste põrandale kleebitud kleebised, mis märkisid varasemalt nõutud 2-meetrist vahemaad.

Hea Abiratta lugeja! Anna meile kommentaarides teada, kuidas suhtud sina 2-meetrise vahemaa nõude leevendamisesse? Kas oled selleks valmis? Kas julged edaspidi olla inimestest 2 meetri asemel 1,99 meetri kaugusel?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga