MAGUS KÄTTEMAKS: Eesti jalgpallikoondis tagus Saksamaa värava palle täis

0 Shares

Eesti koondislased peavad enne treeningut veel viimast salaplaani,
kuidas murda tühja Saksamaa värava vastupanu
(Pilt: Anna Aurelia Minev/ERR)

Eesti jalgpallisõbrad on siiani šokis Eesti jalgpallikoondise ajaloo suurimast kaotusest, kui 11. juunil Mainzis toimunud EM-valikturniiri kolmandas kohtumises kaotati Saksamaale koguni 0:8.

Toimunule võiks omistada terve rea ajalukku minevaid lööklauseid. «Pommitamine Mainzi all»; «Halastamatu Saksamaa teerull lömastas iseloomutu Eesti»; «Neljakordne ilmameister pühkis Eesti õpipoistega põrandat». Ja nii edasi. Ja nii edasi. Teiste sõnadega totaalne häving.

Väikese hilinemisega on Mainzist Saksamaalt jõudnud nüüd meieni hoopis positiivsemad uudised. Peale suureskoorilist kaotust otsustas Eesti jalgpallikoondis võimalikult kiiresti üle saada kaotusevalust ning taastada nii enda kui ka kaasaelajate usk ningloodus koondisesse. Parim võimalik viis selleks oli võimalikult kiiresti anda uus väärikas lahing ning seekord lüüa Saksamaa värav palle nii täis, et oleks ikka löödud.

Eesti koondise magus kättemaks Saksamaa väravale

Sellest tulenevalt korraldas Eesti jalgpallikoondis juba järgmisel varahommikul treeningmängu Mainzis samal staadionil, kus eelmisel õhtul saadi korralik ketukas. Ja kuigi treeningult puudus täies koosseisus Saksamaa koondis, oli siiski kohal Saksmaa koondise värav, kelle alistamine osutus eelmisel õhtul Eesti koondisele ülejõu käivaks. Võib tunduda uskumatu, aga seekord oli tegemist hoopis teisest puust Eesti koondisega – terve koondis rassis kõvasti, oli tunda tõelist meeskonnavaimu ning peale paaritunnist korralikku pingutamist löödi tühi Saksamaa värav palle nii täis kui vähegi võimalik. Nimelt löödi treeningu lõpuks kõik väljakul olnud pallid tühja Saksamaa väravasse.

Eesti koondis vs Saksamaa värav: 37:0

Jala said valgeks kõik koondislased, sealhulgas eelmisel õhtul vahetuspingil istunud mehed, kui väravavahid, treener Martin Reim ja ka teised koondise abimehed. Peale tühjast Saksamaa väravast välja toodud pallide üle lugemist selgus, et Eesti koondis võitis tühja Saksamaa väravat seisuga 37:0.

See Saksamaa värav pidas Eesti koondislaste turmtulele vastu ligi 2 tundi, aga lõpuks õnnestus vastupanu siiski murda
ja Eesti jalgpallikoondis lõi selle värava palle nii täis kui vähegi võimalik
(Pilt: Cultura / dissolve.com)

Koondislastel on tunne nagu Eesti maleval pärast Ümera lahingut

Eesti koondise peatreeneri Mart Reimi kommentaar mängule oli lühike ja konkreetne: „Tänane kättemaks on magus! Hetkel on umbes samasugune tunne nagu Eesti maleval Ümera jõel, kui löödi puruks saksa ordurüütlite vägi!“

Kokkuvõttes saab öelda, et võita tühja Saksamaa väravat tulemusega 37:0 on igati korralik tulemus. Võib julgelt väita, et eelmisel õhtul saadud alandav kaotus ja jalgpallikoondisele osaks langenud häbi sai korralilkult maha pühitud ning Saksamaa koondise väravale näidati koht ikka vägagi korralikult kätte!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga