MAKSUAMET TULEAB MEELDE: Õpetajatel tuleb tasuda 1. septembril kingiks saadud lilledelt seadusekohane tulumaks

Lilled
310 Shares

MAKSUAMETI HINNANGUL TULEB SELLEL ÕPETAJAL TASUDA NENDE LILLEDE EEST VÄHEMALT 30 EUROT TULUMAKSU

Maksu- ja Tolliamet tuletab kõigile õpetajatele meelde, et nad on kohustatud maksma tulumaksu neile 1. septembril kingitud lillede eest.

Maksuameti selgituste kohuselt rakendub õpetajatele kooli alguse puhul kingitud lilledele tavapärane tulumaksumäär ehk 20% kingitud lillekimbu väärtusest.

Vastavalt tulumaksuseadusele peavad kõik õpetajad neile 1. septembril kingitud lillede ja lillekimpude väärtuse deklareerima Maksuametile hiljemalt 20. septembriks. Samuti tuleb hiljemalt 20. septembriks tasuda Maksuametile tulumaks kingitud lilledelt.

“Õnnitlen kogu Maksuameti meeskonna poolt kõiki meie õpetajaid uue õppeaasta alguse puhul. Samas soovin kõigile õpetajatele meelde tuletada, et ka nemad peavad jälgima tulumaksuseadust – kui õpetaja saab kingituseks lilled, on ta kohustatud tasuma sellelt tulumaksu 20% ulatuses selle väärtusest,“ selgitas Maksu- ja Tolliameti esindaja.

Maksuameti hinnangul kingivad õpilased selle aasta 1. septembril õpetajatele lilli ligi 1 miljoni euro väärtuses. Sellest tulenevalt peaks riigile lillede väärtuselt tasutav täiendav tulumaks ulatuma ligi 200 000 euroni.

Maksuamet tuletab veel meelde, et kingitud lilledelt tulumaksu tasumata jätmise korral on ametil õigus trahvida õpetajat kuni 300 euro ulatuses.

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga