Meediaväljaannete ühispöördumine: iga väljaanne jätkab vähemalt 3 Ott Tänaku teemalise uudise edastamist ööpäevas ka praeguse eriolukorra ajal

62 Shares

SUVALISE RALLIAUTO PILT – EESTI LUGEJAD LIHTSALT JUMALDAVAD PILTE RALLIAUTODEST
(FOTO: WRC.COM)

Praeguses kriisiolukorras pöörduvad Eesti inimesed ajakirjanduse poole, et saada adekvaatset informatsiooni toimuva kohta. Ka WRC-teemaliste uudiste suhtes on lugejate ootused suuremad kui kunagi varem viimase kümne aasta jooksul.

Sellest tulenevalt kinnitasid kohalike meediaväljaannete esindajad, et vaatamata koroonaviiruse poolt põhjustatud kriisile jätkatakse WRC-d ja eelkõige Ott Tänakut käsitlevate uudiste edastamist oma lugejatele.

Üks pöördumise allkirjastanud meediaväljaande peatoimetajatest selgitas, et praeguse koroonaviiruse epideemia viimastel päevadel on lugejate huvi autoralli ja Ott Tänaku kohta kasvanud hüppeliselt – meediaportaalide ralliuudiseid külastab iga päev tavalisest enam kui viis korda rohkem lugejaid.

„Lugejate huvi Ott Tänakuga seotu kohta on siiani kordades kõrgem kui huvi Kaja Kallase arvamusartiklite kohta,“ kommenteeris ühe meediaväljaande esindaja.

Kuigi kriisiajaks on peatatud oma arendusplaanid ning ajakirjanike välislähetused, siis lubasid meediaväljaannete esindajad, et iga ajakiri või portaal jätkab minimaalselt kolme Ott Tänakuga seotud uudise edastamist iga päev.

Kui siiani tegelesid WRC ja Ott Tänaku teemade käsitlemisega eelkõige väljaannete tehnikaspordile spetsialiseerunud ajakirjaniku, siis praeguses eriolukorras aitavad spordiajakirjanikke ka ülejäänud ajakirjanikud teistest osakondadest, näiteks kultuuri-, majandus- ja poliitikatoimetusest; samuti maakonnalehtedest.

Usume, et mõne kuu pärast näeme paremaid aegu. Õnneks tuleb kevad ja läheb soojaks, viirustele see ei meeldi.

Ühispöördumise on allkirjastanud järgmiste meedia- ja ajakirjandusväljaannete peatoimetajad: Postimees, Delfi, Päevaleht, Õhtuleht, Sirp, Kroonika, Nelli Teataja, Uued Uudised, Pealinn, Telegramm, Müürileht, Pere ja Kodu, Stiil, Anne, Diplomaatia, Kalastaja, Maakodu, Naisteleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga