MEETMED KARMISTUVAD: Avalikes kohtades köhimise ja aevastamise eest kehtestatakse rahaline trahv!

Köhimise eest trahv
6.5K Shares

SELELLE OTSE TEOLT TABATUD KODANIKULE ON KOHE ÜKS KOPSAKAS RAHATRAHV TULEMAS! (FOTO: POLITSEIAMET)

Valitsus soovib kehtestada trahvid avalikes kohtades köhimise ja aevastamise eest.

Koroonaviiruse ja teiste nakkushaiguste vastu võitlemiseks soovib valitus kehtestada avalikes kohtades köhimise ja aevastamise eest trahvid. Vastava seaduseelnõu esitas valitsus  täna hommikul Riigikogule.

Uues seaduseelnõu kohaselt lisatakse karistusseadustikku täiendav paragrahv “Köhimise ja aevastamise eest trahvimine avalikus kohas”.

Eelnõu esialgse variandi kohaselt nähakse ette rahatrahvi 100 eurot esmakordselt toime pandud avalikus kohas köhimise või aevastamise eest ning kuni 2000 eurot korduva rikkumise eest.

Kui isik tabatakse avalikus kohas köhimiselt või aevastamiselt kolm või enam korda kuus, võib teda karistada kuni 10 päevase šokivangistusega.

Eelnõu koostanud justiitsministeeriumi selgitusel on uued trahvimisvõimalused hädavajalikud, sest inimesed ei kuula neile valitsuse poolt edastatud sõbralikke palveid.

„Kuigi valitsus ja Terviseamet on korduvalt palunud köhivatel või aevastavatel inimestel jääda koju ning mitte minna tööle, siis kahjuks selline heasüdamlik suhtumine ei ole andnud soovitud tulemusi,“ seisab seaduseelnõu seletuskirjas.

„Inimesed lihtsalt ei soovi järgida valitsuse ja Terviseameti sõbralikul toonil tehtud soovitusi ja palveid. Seetõttu ei jäägi riigil kodanike tervise kaitsmiseks üle muid vahendeid, kui tuleb kehtestada konkreetsed  ja karmid karistused,” on kirjas seaduseelnõu seletuskirjas.

Eelduselt, et seaduseelnõu läbib vastu võtmiseks nõutavad lugemised riigikodus probleemideta, jõustuvad uued trahvid 25. novembril.

15 Comments on “MEETMED KARMISTUVAD: Avalikes kohtades köhimise ja aevastamise eest kehtestatakse rahaline trahv!”

 1. Mida iganes. Riik võtku vastu parem siis seadus millega miinimumpalgaga töötaja saab haiguslehe olles siis Eesti keskmise palga. Teenin vähe ja maksud vaja maksta ja kui väikese haigusega ei saa liikuda enam oleks see mõistlik. Riik vaatab oma huve ainult siinkohal aga kes kannatab on liht ja väikse palgaga inimesed. Tulge taevas appi! Varsti vist oleme sunnitud paljud Riiki petma ja üha rohkem tahaksid inimesed ümbriku palkasid sellega seoses saama. Mõelge Valitsus veidi oma silmadest kaugemale.

 2. Mis te olete debiilikud kas hingata ikka tohib? Te olete ikka väga haiged. See puhas piinamine ja see kindlasti ja seadusevastane sitt ausalt. Lõpetage ära see jama juba!!!!!!!!!! Puhas DEBIILSUS!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. Homsest on naljategemine karistatav kuna paljud ei mõista nalja. Karistuseks teibitakse suu ja silmad kinni.

 3. Apsurd!!!

  Köha võivad tekkitada teised haigused, olen isiklikult näide ja arst ei võtta ültse tõsiselt, sain ise aru ja uurisin ise ja tegin proovid laboris ja ravi sain eraarsti juures.

 4. Miks ainud teil on siin et võib trahvi saada aga kui mujal ning seaduse kirjas pole et avalikust koha ei või köhada ega nohusena kus seda võtate soovin täpsemalt info saada?

 5. No kurat !!!🤬😡
  Ma oma tevisest tingituna hakkan tihtipeale maski kandes köhima(ka aevastamist sellega ette tuld).
  Kui mask ei võimalda piisavat hapniku pealetulekut, tekib poetiiru tehes mingiaeg hapnikuvähesus,mille tõttu vererõhk reageerib ,ma näost märjaks lähen ja siis ka köhima hakkan.
  Mis kuradi seaduse alusel selline debiilne ettepanek tehti ? See on inimõiguste rikkumine juba.!
  2021 aastaks on iseseisev riigi juhtimine jõudnud arengult juba niikaugele et töötame aind rahutuste tekkimise võimaluse eest ? 🧐
  Sest mida muud saab rahvas veel teha , et riik hakkaks töötama covid 19 ravi leidmise nimel ,selle asemel et otsida võimalust kuidas harjuda piirangutega-harjuda et see on uus normaalsus.😠
  Kas Eesti riigikogulased soovivad tõesti kodusõda näha ? Või hakkaks ikka sellises olukorras liigutama ja töötama vaba eesti nimel ?

 6. Miks mul tunne, et tegemist on naljaga ning 6 inimest ei saanud sellele pihta.

 7. Iga inimene annab vastust iga tühise sõna-nalja eest, mis ta oma suust lendu laseb.

  Jumal ütles ja maailm valmis väljaöeldud sõnaga,aga meie teeme pulli..

  Kui räägid sõnu,siis olgu need väljaöeldud sõnad loovad,mitte et tegin ainult pulli nalja

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga