Millega arvestada, kui soovid võtta kuuskede varjupaigast endale jõulukuuske?

Jõulukuused
36 Shares

LOODETAVASTI LEIAB NII MÕNIGI SELLES VARJUPAIGAS VIIBIV KUUSK ENDALE JÕULUDE AJAKS UUE HUBASE KODU (FOTO: JON BODELL)

Kui tuled kuuskede varjupaigast endale koju jõulupuud võtma, siis kõigepealt mõtle endale selgeks, millist kuuske sa endale tahad: suurt, väikest, vanemat, nooremat, lühikeste või pikkade okstega, hõredamate või tihedamate okastega.

Juhised ja sammud

  • Mille jaoks sulle kuuske vaja on? Sõbraks-seltsiliseks, ninnunännutamiseks, aktiivseks koostegutsemiseks või hoopis tavaliseks silmailuks. Kui sul see selge, on kuuskede varjupaiga töötajal sind ka lihtsam nõustada.
  • Arvesta kohale tulles sellega, et sinuga tegelemine võtab varjupaiga töötajalt vähemaks teiste kuuskedega tegelemise ja muu varjupaiga töö tegemise aega – seetõttu on hea, kui tutvud varjupaigas olevate kuuskedega eelnevalt nende kodulehe pildigaleriist.
  • Ära unusta, et varjupaik POLE METS. Tulla kohale selleks, et lihtsalt kuuski vaadata, ilma kavatsuseta kellelegi kodu pakkuda või varjupaiga heaks midagi teha, ärritab seaL olevaid kuuski ja kulutab mõttetult varjupaiga töötajate aega.
  • Osad kuused ei sobi vanematele inimestele, osad kuused ei sobi noorematele – varjupaiga töötajad tunnevad varjupaigas sees olevaid kuuski kindlasti rohkem, kui sina, kes sa näed konkreetset puud esimest korda. Sellega on välditud su enda pisarad ja südamevalu, kui pead kuuse varjupaika tagasi tooma.
  • Omanikukandidaatidena eelistatakse inimesi, kes on jõulukuuse võtmise korralikult läbi mõelnud, kes ei tee seda esimese emotsiooni ajel ja kes eelistatavalt käivad kõigepealt vähemalt korra puuga tutvumas, võtavad endale järelemõtlemisaja ja tulevad siis juba kindla sooviga.

Nipid ja hoiatused

  • Varjupaigast ei saa KURJA, agressiivset kuuske.
  • Ära häbene nõu küsida – ei ole olemas rumalaid küsimusi! Mida rohkem sa soovitava jõulupuu iseloomu, toitmise, hoolduse kohta uurid ja näpunäiteid endale meelde jätad, seda suuremad on šansid, et teile on tagatud õnnestunud pühade meeleolu.
  • Ära tee valikuid vaid peale vaadates! Suhtle kuusega, paita teda, räägi temaga, vaata, kuidas ta reageerib sinu hellitustele, silitustele, kuidas püsti seisab, kas sa jõuad teda vajadusel toetada.
  • Ära unusta ka seda, et varjupaiga töötajatel EI OLE KOHUSTUST kuuska sulle loovutada.
  • Ära vali endale kuuske ainult välimuse järgi! Palju tähtsam on iseloom, sest sa ei pane kuuske ju riiulile teistele näitamiseks – sa pead temaga KOOS jõuluperioodi üle elama.

SAMAL TEEMAL

UUS JÕULUTREND: Too endale koju jõulukuusk kuuskede varjupaigast. Loe, mida pead sel puhul teadma!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga