MINISTRI KOKKUKUKKUMISE PÕHJUS: IT-ministri akud sai ootamatult tühjaks, sest minister oli unustanud need ööseks laadima panna

minister sutt viiakse akusid laadima
533 Shares

TUBLID ABILISED TOIMETAVAD TÜHJAKS SAANUD AKUDEGA UUE IT-MINISTRI KADRIORU LOSSI AKUSID LAADIMA (FOTO: TAIRO LUTTER)

Täna hommikul nimetas president Kersti kaljulaid ametisse Reformierakonna esimehe Kaja Kallase juhitava valitsuse.

Tseremoonial juhtus veidi enne kella 9 äpardus, kui Reformierakonna minister, väliskaubandus- ja IT minister Andres Sutt kokku kukkus.

Praeguseks on selgunud ka uue IT-ministri kokku kukkumise põhjus – nimelt selgus, et IT-minister oli eile õhtul unustanud oma akud laadima panna. Ja täna hommikul langes laadimata akude energiatase nulli, mis põhjustaski IT-ministri automaatse väljalülitumise ja kokku kukkumise.

Õnneks toimetati täiesti tühjade akudega uus IT-minister koheselt presidendi kantselei hoonesse, kus ta akud ühendati lähimasse stepslisse laadima.

Sutt tegi Reformierakonna pressiesindaja vahendusel veidi pärast kella 9 avalduse, milles kinnitas, et temaga on kõik korras.

Uus IT-minister hetk enne seda, kui ta ennast välja lülitas. Kummalisel kombel ei märganud ka kõrvalseisjad, et ministri akude energiatase on kriitiliselt madalale tasemele langenud. (Foto: Tairo Lutter)

„Saan aru, et pakkusin kõigile äreva hetke, aga praeguseks on kõik korras ja minu akud jälle täidetud. Suures ärevuses oma ministriks saamise pärast täna hommikul, unustasin kahjuks eile õhtul enne magamaminekut ühendada oma akud laadima.

Hommikul ärgates oli akude energianäit veel 9% peal, millest oleks pidanud piisama kuni kella 11-ni päeval, kui uus valitsus jõuab Riigikokku. Kahjuks avaldas minu akudele oma mõju tänahommikune jahe ilm ja nagu kõik inimesed teavad, siis tühjeneb aku külma käes kiiremini kui tavatingimustes. Sellest tulenevalt juhtuski nii, et minu akud said energiast tühjaks kiiremini, kui olin hommikul prognoosinud. Sel hetkel, kui minu akude energiavarud olid jõudnud nulli, lülitas minu organism ennast automaatselt välja.

Õnneks toimetasid tublid inimesed mind kiiresti Kadrioru lossi, kus sain panna oma akud kohe kiirlaadimisrežiimile laadima. Kokkuvõttes ei midagi hullu – probleemi lahendamiseks piisas akude kiirest laadimisest.

Kinnitan, et praegusel hetkel on minu akudes jälle piisavalt energiat, et asuda täitma oma tänaseid tööülesandeid.“

IT-minister Sutt kinnitas veel, et laseb igaks juhuks oma akud üle vaadata IT-ministeeriumi tehnikaspetsialistidel ning peale seda saab ta rahuliku südamega asuda täitma oma ministrikohustusi.

Reformierakonna pressiesindaja lisas lõpetuseks, et edaspidi tuletab IT-ministri nõunik talle igal õhtul meelde, et ta ei unustaks panna oma akusid magamise ajaks laadima. Reformierakond lubas samuti, et edaspidi kannab IT-ministri abi alati kaasas laetud varuakusid. Nii on võimalik vajaduse korral IT-ministri tühjaks saanud akud kiiresti ära vahetada laetud akude vastu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga