MINISTRI UUED TEMBUD: IT-minister Kingo hakkab töötama kodukontoris ning plaanib kasutada arvutit ainult hädavajadusel

0 Shares

Riigikogu ruumides viibimist plaanib minister tulevikus vältida.
Vajadusel saadab minister enda asemel Riigikogu liikmetele esinema oma assistendi.
(Foto: Tiit Blaat/Delfi )

Vastsel väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaministrit ootab järgmisel esmaspäeval Stenbocki majas ees valitsuse istung. Seal toimub Kingo sõnul valitsuse regulaarne istung. “Midagi, mis on seotud Eesti riigiga,” ütles ta. See, kas ka minister Kingo regulaarsetel välisuse istungitel osalema hakkab, on hetkel veel selge vastuseta.

Soovib töötamiseks kasutada eelkõige kodukontorit

Üldiselt kavatseb minister oma kabinetti ja muid tööruume võimalusel vältida ning hakkab töötamiseks eelkõige kaasutama oma kodukontorit. „Kui vaja, kasutan ministeeriumi ja tööruumide külastamiseks assistenti, kes siis minu asemel neid ruume külastab. See on minu jaoks reegel. Ma olen selle ära otsustanud. Väga paljud töötajad üle Eesti kasutavad eelkõige ainult oma kodukontorit ja tööruume külastavad väga harva,” põhjendas minister. 

„Ma ei näe mingit takistust, miks valitsuse istungitel ei võiks minu asemel osaleda minu sekretär-assistent,“ lisab minister imestunult. „Nagunii on need istungid rohkem selline vormitäide ja info vahetamine. Tõsise töö teevad ministrid ära valitsuse istungite vahelisel ajal.”

Plaanib kasutada arvutit hädavajadusel ja ainult eestikeelseid programme

Väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo kavatseb oma ametiaja jooksul kasutada arvutit nii vähe kui võimalik, kuid kui tõesti peab kasutama, siis kasutab ta ainult eestikeelseid programme. 

Inglise keelsete programmide kasutamist kavatseb minister võimalusel vältida. „Kui vaja, kasutan sekretär-assistenti, kes siis minu asemel neid programme kasutab. See on minu jaoks reegel. Ma olen selle ära otsustanud. Väga paljud arvutikasutajad kasutavad ainult oma emakeelseid arvutiprogramme. See sobib meie erakonna vaadetega, et eesti keeles arvutit kasutada.” põhjendas minister. 

Kingo kinnitas, et kuigi ta pole arvuti kasutamist kunagi koolis õppinud, siis assistendi kasutamine ei tulene tema puudulikust arvuti kasutamise oskusest. „See on minu otsus, ma ei saa öelda, et olen IT-spetsialist, aga see on normaalne, et iga inimene kasutab ainult oma emakeelseid arvutiprogramme,» ütles ta.

Erinevalt endise majandusministri Kadri Simsoni kabinetist hakkab praeguse väliskaubandus- ja IT-ministri Kert Kingo kabinetis valitsema tühjus ja vaikus, sest uus minister plaanib eelkõige kasutada oma tööks kodukontorit.
(Foto: Andres Haabu / Äripäev)

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige Kingo plaanib ministrina kasutada arvutit võimalikult vähe. „Mul on plaanis arvutit kasutada ainult äärmistel juhtudel ja kui vähegi võimalik, siis delegeerin arvutiga töö teistele,“ ütles ta. 

Kingo oskab enda sõnul arvutit kasutada piisavalt, kuid võib arvuti kasutamisega hätta jääda. “Ei saagi eeldada, et inimene oskab seda. See tuleb ajaga. Meenutame, et endine rahandusminister Toomas Tõniste ei kasutanud arvutit üldse ju, sest seal olid vajalikud väga spetsiifilised oskused,» ütles ta ja lisas, et oskab enda hinnangul arvutit kasutada Tõnistest paremini.  

„Arvutil trükkimise asemel eelistan ilusat vanamoodsat käekirja ja kirjutamist valgele paberilehele,“ lisas Kingo. „Selline konservatiivne lähenemine sobib ka meie erakonna vaadetega hästi.“

Siiski plaanib ta arvutiõppe kursustele minna, sest pole seda kunagi õppinud.

Kaalub tulevikus ka telefonist loobumist

Minister Kingo on ka vihjanud, et plaanib lähiajal loobuda telefoni kasutamisest, kuid äärmisel vajadusel on ta nõus kaaluma ainult Eestis toodetud telefoni kasutamist. Telefoni kasutamise asemel soovib IT-minister hakata infot edastamiseks kasutama vanamoodsat kirja- ja postiteenust.

Hea Abiratas.ee lugeja, anna meile teada, mida arvad sina IT-minister Kingo plaanidest loobuda arvuti ja telefoni kasutamisest oma igapäevatöös? Kas sinu arvates peaks minister vältima ministeeriumiruume ja kasutama tööks eelkõige kodukontorit?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga