Mupo alustab taas sõidupileti ostnud sõitjate aktiivset trahvimist

Mupo
287 Shares

TUBLID MUPO INSPEKTORID TÖÖHOOS (PILT: LIIS TREIMANN)

Tallinna linnavalitus teatas, et kui koroonapandeemia kõrgajal kontrollis Tallinna munitsipaalpolitsei (Mupo) ühistranspordis pigem maskikandmise kohustuse täitmist, siis nüüd asutakse taas aktiivselt ka sõidupileti ostnud reisijaid kontrollima.

“Alates esmaspäevast taastub piletipatrulli töö ning algab aktiivne sõidupileti ostnud reisijate kontroll,“ selgitas Mupo esindaja.

“Kuna Tallinnas on ühistranspordi teenus tasuta, siis hakkavad Mupo piletikontrollid taas kontrollima, et ühistranspordi kasutajad ei ostaks oma sõidu ajaks vastavat sõidupiletit,“ lisas Mupo esindaja.

Mupo esindaja selgitas, et kahjuks on viimasel ajal sagenenud juhtumid, kus reisijad on ikkagi  ostnud pealinna tasuta ühistranspordi kasutamiseks sõidupileti. Taoliste rikkumiste vältimiseks hakkab Mupo taas aktiivselt trahvima kõiki sõidupileti ostnud ühistranspordi kasutajaid.

Vastavalt linnavalitsuse määrusele trahvitakse sõidupiletiga ühistranspordi kasutajaid rahatrahviga kuni 40.- eurot.

„Koroonaepideemia ajal vaatas pealinna Mupo taolistele rikkumistele kergemalt ning rikkumised jäeti fikseerimata, aga alates esmaspäevast ootab kõiki pealinna tasuta transpordis pileti ostnud reisijaid vastav rahatrahv,“ selgitas Mupo esindaja

Eelmisel, 2020. aastal, fikseerisid Mupo piletipatrulli inspektorid 2526 juhtu, kus pealinna tasuta ühistransporti kasutanud sõitjad olid eelnevalt ostnud siiski ka sõidupileti. Avastatud juhtudest ligi 2000 reisijat trahviti, ülejäänute puhul piirduti hoiatusega.

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga