OHOH! President Kaljulaid võttis Afganistani visiidile suusad kaasa

Kaljulaid ja suusad
491 Shares

PRESIDENT KALJULAIDI LEMMIKSUUSAPAAR OSALEMAS KOHTUMISEL AFGANISTANI PRESIDENDIGA (FOTO: VABARIIGI PRESIDENDI KANTSELEI)

Afganistanis töövisiidil viibiv president Kersti Kaljulaid üllatas kogu maailma sellega, et oli visiidile kaasa võtnud oma lemmiksuusad.

President kohtus kolmapäeval Kabulis Afganistani presidendi Ashraf Ghaniga, kellega arutati mitmeid väga olulisi teemasid.

Üks oluline teema, mida kohtumiste samuti arutati, oli Eesti riigi kogemus suurte suusamaratonide korraldamisel, mille vastu Afganistani esindajad aktiivset huvi tundsid.

„President tutvustas Afganistani riigi juhtidele meie Tartu maratoni pikaajalist traditsiooni. Samuti arutati võimalust korraldada lähitulevikus ka Afganistanis rahvusvaheline suusamaraton ning selle maratoni korraldamisega seotud küsimusi,“ selgitas presidendi kantselei esindaja.

„Just selle tõttu oli president visiidile kaasa võetnud ka oma lemmiksuusad, et võimalusel demonstreerida Afganistani juhtidele oma ilusat klassikalist suusasammu“, lisas presidendi kantselei esindaja.

„Kahjuks selgus, et kohapeal on lumeolud õige kehvad, õigemini puudus lumi Kabulis üldse,“ lisas presidendi kantselei esindaja. „Seetõttu ei õnnestunud presidendil näidata Afganistani juhtidele ka oma kaunist suusasammu.“

Kantselei esindaja sõnul tekitas president Kaljulaiul kaasas olnud suusapaar Afganistani riigi esindajate seas suurt elevust ja uudishimu. Mitmed kohtumisel osalenud Afganistani delegatsiooni esindajad soovisid suuski oma käega katsuda ja paar julgemat proovisid neid isegi jalga panna.

Presidendi lemmiksuusapaar auväärsel kohal läbirääkimiste laua taga (Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei)

Kohtumise lõpul vesteldi lühidalt veel ka Afganistani julgeolekuolukorrast ning edasistest arengutest pärast liitlasvägede lahkumist.

Delegatsiooni juhi sõnul on hetkel otsustamisel, et enne Eestisse naasmist teeb president kiire kõrvalepõike Šveitsi, kus saaks kasutada kaasas võetud suusapaari mõne sealse suusakuurorti nõlvadel.

„Kuna need suusad said juba kaasa tassitud, siis ei ole mõtet päris tühjalt, ilma nendega suusatama otse tagasi Eestisse sõita. Seetõttu kaalumegi hetkel paari päevast kõrvalpõiget Šveitsi,“ selgitas delegatsiooni esindaja.

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga