OHUTUS EELKÕIGE: Elron paigaldab oma rongidele talveperioodiks lumeketid

198 Shares

Viimastel päevadel Eestis maha sadanud rohke lume tõttu varustab Elron kõik ettevõttele kuuluvad rongid ja vagunid spetsiaalsete lumekettidega.

Talvistesse tingimustesse sobivad spetsiaalsed lumeketid paigaldatakse kõikidele Elronile kuuluvatele rongi- ja vaguniratastele, et tagada reisijate ohutus praegusel lumerohkel talvel.

Hetkel kuulub Elroni masinaparki 38 elektri- ja diiselrongi ning ligikaudu 300 vagunit Ettevõtte esindaja sõnu loodab ettevõte lumekettide paigaldamisega lõpule jõuda järgmise nädala alguseks. Peale seda on kõigile reisijatele tagatud turvaline rongisõit ka talveperioodil.

Ettevõtte selgituste kohaselt parandavad vaguniratastele paigaldatud spetsiaalsed lumeketid olulisel määral rongide sõiduohutust talvistes tingimustes tekkiva jää ja rohke lume korral.

„Lumekettide paigaldamine vaguniratastele toob ettevõttele kaasa märgatavad lisakulud, kuid ettevõte lähtub oma tegevuses eelkõige reisijate ohutusest,“ selgitas Elroni esindaja.

Elroni esindaja selgituste kohaselt prognoositi veel detsembrikuus, et sellel aastal ettevõtte pääseb lumekettide paigaldamisega seotud lisakuludest, kuid viimase paari päeva jooksul esinenud rohke lumesaju tõttu tuleb ettevõttel need kulutused siiski ära teha.

Elroni esindaja soovis rõhutada asjaolu, et lumekettidega rongide lubatud suurim sõidukiirus on 50 km/h, seetõttu peavad rongireisijad arvestama, et lähinädalatel pikenevad Elroni reiside sõiduajad.

Näiteks kui varasemalt võttis rongisõit Tallinlast Tarusse aega 2 tundi, siis talvistes tingimustes lumekettidega sõitval rongil kulub selleks aega ligi 5 tundi. Analoogselt pikenevad ka kõikide teiste reiside sõiduajad.

Ettevõte loodab siiski reisijate mõistlikule suhtumisele.   „Meie jaoks on esmatähtis reisijate ohutus! Seda isegi siis, kui see tähendab, et planeeritud reiside kestvus pikeneb oluliselt,“ selgitas lõpetuseks Elroni esindaja.

* Ülafoto: der-postillon.de

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga