Opositsioon tänab Mailis Repsi, kes andis opositsioonile põhjuse jälle ühte ministrit umbusaldada

Kaja Kallas, Indrek Saat
339 Shares

KAJA KALLAS (REFORMIERAKOND) JA INDREK SAAR (SOTSIAALDEMOKRAADID) TÄNAVAD MAILIS REPSI, KES ANDIS NEILE VÕIMALUSE JÄRJEKORDSEKS MINISTRI UMBUSALDAMISEKS RIIGIKOGUS (FOTO: SIIM LÕVI / ERR)

Täna teatasid riigikogus opositsioonis olevad Reformierakond ja Sotsiaaldemokraadid, et esitasid haridusminister Mailis Repsile ametliku tänuavalduse, milles tänavad Mailis Repsi selle eest, et haridusministri autojuhi ümber tekkinud skandaali tõttu saavad opositsiooniparteid esitada järgmisel nädalal riigikogule umbusaldusavalduse haridusministri vastu.

“Oleme tõesti väga tänulikud Mailis Repsile tema autojuhtide ja nõunikega seotud skandaali eest,” selgitas Reformierakonna juht Kaja Kallas. “Meie viimasest toredast umbusaldusvaldusest riigikogus on möödas juba kõvasti üle nädala ja töö riigikogus hakkaski veidi rutiinseks muutuma.”

“Pärast Mart Helme lahkumist valitsusest tekkis meil opositsioonis korraks väike paanika, et mida ja kuidas edasi?” kommenteeris omalt poolt tänuavaldust Sotsiaaldemokraatide juht Indrek Saar. “Oli tõesti selline hetk, kus peale Mart Helme lahkumist võis karta, et töö riigikogus muutub igavaks ja rutiinseks. Et peame edaspidi nii töötama, et ei saagi üle nädala mõnda valitsuse ministrit umbusaldada.”

„Loodus tühja kohta ei salli – kui EKRE ministrid võtsid ühe nädala rahulikumalt, siis nägi Keskerakond oma võimalust ja ei jätnud meid ilma ühest korralikust skandaalist. Ttäname omalt poolt kogu südamest Mailis Repsi selle suurepärase skandaali eest!“ selgitas Saar.

„Suur tänu Sulle, armas Mailis, et sa suutsid kohe kiiresti tekitada järjekordse skandaali ning tänu sellele saame me kohe järgmisel esmaspäeval esitada riigikogu juhatusele ettepaneku Sinu umbusaldamiseks,“ selgitas Kaja Kallas rõõmsalt.

Kokkuvõttes loodavad opositsioonierakonnad, et vaatamata Mart Helme lahkumisele siseministri kohalt, suudavad teised ministrid teda piisavalt hästi asendada ning annavad ka edaspidi opositsioonile võimaluse esitada vähemalt üle nädala umbusaldusavaldus mõne ministri vastu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga