PÄÄSTEAMET KINNITAB: Hetkel puudub Eesti metsades tuleoht!

lumine mets
284 Shares

Täna teatas Päästeamet, et eeloleval nädalavahetusel on Eesti metsad äärmiselt vähe tuleohtlikud.

Päästeamet koostöös Riigi Ilmateenistusega analüüsisid lähipäevadeks koostatud ilmaprognoose ja jõudsid järeldusele, et eeloleval nädalavahetusel ning järgmise nädala alguses puudub Eestimaa metsades tuleoht.

„Nädalavahetusel valitsevad Eestimaa metsades ilmaolud, mille puhul praktiliselt puudub igasugune tuleoht,“ selgitas Päästeameti esindaja.

Eeloleval nädalavahetusel metsa matkale või jalutuskäigule minevad inimesed ei pea tuleohu pärast muret tundma isegi metsas grillides või lõket tehes.

Päästeameti sõnul on tõenäoline, et hetkel valitsev madala tuleohutuse periood jääb kestma veidi pikemalt, esialgsete prognooside kohaselt lausa 3-4 nädalat.

Päästeameti esindaja lisas, et eeloleval nädalavahetusel ei suurenda Eesti metsade tuleohtlikkust isegi päeval eredalt särav päike.  

Vaatamata tuleohutuse puudumisele soovitab Päästeamet siiski kõigil inimestel, kes plaanivad minna lähipäevil metsa jalutama või matkama, kaasa võtta veepudel või termos kuuma joogiga, et vältida organismi vedelikupuudust.

* Ülafoto: Pixabay.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga