PARIM 1. APRILLI UUDIS: Kõik kõrgemad riigiametnikud on lubanud annetada oma palgatõusu osa heategevuseks!

218 Shares

VALITSUSE LIIKMED RÕÕMUSTAMAS TÄNASE TOREDA APRILLINALJA ÜLE
(FOTO: MADIS VELTMAN)

Kõrgemad riigiametnikud otsustasid tänasel 1. aprillil rõõmustada Eestimaa elanikke ühe toreda naljauudisega. Sellest tulenevalt avaldasid kõik kõrgemad riigiametnikud ühisavalduse, milles teatasid, et annetavad edaspidi iga kuu oma palgalisa heategevusele, toetades esmajärjekorras neid projekte, mis otseselt tegelevad kriisi mõju maandamisega.

Selle naljauudisega loodavad kõrgemad ametnikud anda oma panuse, et rõõmustada Eestimaa elanikke tänasel 1. aprillil ning üheskoos praegune raske kriisiaeg lõbusamalt mööda saata.

Avaldusega on ühinenud president, peaminister, riigikogu esimees, kõik 101 riigikogu saadikut, lisaks ka kõik ülejäänud kõrgemad riigiametnikud, kelle palk alates tänasest suurenes.

Täna ei usu nagunii mitte keegi mitte ühegi poliitiku mitte ühtegi sõna

„Sellise naljauudise avaldamine esimesel aprillil tundus väga tore idee, sest nagunii täna ei usu mitte keegi ühtegi sõna sellest, mida me täna ütleme,“ selgitab anonüümsust palunud riigikogu saadik (Abiratta toimetusele on saadiku nimi muidugi teada, aga ka meie ei usu mitte sõnagi sellest, mida ta täna meile rääkis, seetõttu jätame tema nime enda teada – toimetus)

„Ma ei kõhelnud hetkegi, et seda avaldust toetada,“ muigab anonüümne riigikogu saadik.

„Kui ise nalja ei tee, kes siis teeb?“ jätkab riigikogu saadik muigelsui. „Me ei saanud jääda lootma kohaliku ajakirjanduse peale. Neilt võib oodata igasugust meid poliitikuid halvustavat jama, mis enamasti pole üldse naljakas. Seetõttu otsustasimegi tänasel naljapäeval ise ühe hea nalja korraldada.“

Ei usu, et leidub mõni loll, kes seda naljauudist uskuma jääb

Uurisime riigikogu saadikult, et mis saab siis, kui inimesed sellest naljast aru ei saa ja seda tõe pähe võtavad?

„Ausalt öeldes mina ei usu, et meil siin Eestis leidub mõni nii loll inimene, kes võiks sellist lollust uskuma jääda,“ naerab riigikogu saadik. Tõepoolest, hetkel ei suuda ka meie aru saada, kuidas me üldse suutsime riigikogu saadikule nii rumala küsimuse esitada…

Hädajuhuks on olemas ka JOKK-lahendus

Selgub, et kõrgemad ametnikud on siiski mõelnud ka variandi peale, et mõni rumal inimene (tõesti, on raske uskuda, et Eestis leidub mõni selline lihtsameelne inimene – toimetus) võtab kõrgemate riigiametnike tänast avaldust tõe pähe .

„Nii igaks juhuks, riskide maandamiseks, mõtlesime välja ka ühe korralikku JOKK-skeemi. Kui rahvas hakkab meilt tõesti nõudma, et me peaksime oma palgalisa annetama, siis on lahenduseks see, et mina annetan palgalisa ühele oma kolleegile, tema järgmisele kolleegile ja nii edasi, kuni ring tagasi minuni jõuab.“

„Kokkuvõttes – lihtne ja ilus lahendus. Hundid söönud, lambad terved!“ selgitab riigikogu.

Hea Abiratta lugeja! Anna meile kommentaarides teada, kuidas sulle meeldis see riigiamentnike aprillinali? Kas sul tekkis kas või korraks kahtlus, et mõni kõrgem riigiamentnik võibki oma palgalisea annetada heategevuseks?

TAUSTAINFO

1. aprillist tõuseb kõrgeimate riigiteenistujate – vabariigi presidendi, riigikogu esimehe, peaministri ja riigikohtu esimehe – palk seniselt 6168 eurolt 6661 eurole ehk kaheksa protsenti. Palgad tõusevad ka teistel kõrgetel riigiametnikel ja riigikogu liikmetel.

Praegune kõrgemate riigiametnike palgatõus sattus erakordselt halvale ajale, sest koroonaviirusest põhjustatud kriisi tulemusena on suurel hulgal inimestel palka pigem vändatud või nad üldse töölt koondatud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga