Peaminister Jüri Ratas kutsub ennast sõlme sidunud Reformierakonna umbusaldamiseks kokku erakorralise valitsuse istungi

496 Shares

Mõtlik peaminister kaalumas, kellele ta peaks umbusaldust avaldama
(Foto: Konstantin Sednev/Postimees)

Täna kogunenud valitsus otsustas järgmisel nädalal pidada valitsuse erakorralise istungi, et avaldada umbusaldust Reformierakonnale ja selle esimehele Kaja Kallasele.

“Reformierakond on ennast korralikult sõlme kerinud ja selle eest vastutab Reformierakonna esimees Kaja Kallas. Suurima opositsioonierakonna poliitikud ületavad oma piire ja ei pea reegleid millekski, sisuliselt sülitavad demokraatia ja õigusriigi peale ja erakonna esimees vaatab seda pealt ja ütleb, et kõik on hästi. Reformierakonna esimees vastutab nii selle segaduse kui ka varasemate segaduste eest ja seetõttu otsustame avaldada umbusaldust Reformierakonnale esimehele Kaja Kallasele,“ ütles peaminister Jüri Ratas.

Umbusaldusega on ähvardanud ka EKRE ministrid – siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helme, kuid nemad plaanivad usaldada Sotsiaaldemokraatliku (SDE) erakonna esimeest Indrek Saart.

Mart ja Martin Helme ootavad SDE esimehe Indrek Saare viivitamatud vabandamist ja kolmekordset maani kummardamist, vastasel juhul ootab Saart umbusaldamine järgmisel valitsuse istungil teatas EKRE-.

„Neljapäev, 15. august, oli viimaste kümnendite Eesti poliitika üks kõige mustemaid päevi. Me olime tunnistajaks sündmusele, kus suurim opositsioonierakond – Reformierakond, keris ennast nii korralikult sõlme, kui vähegi sai. Eesti inimesed ei ole sellises umbsõlmes opositsiooni liiderparteid ära teeninud. Vähim, mida Reformierakonna juhatus ära teha saab, on minna presidendi juurde Kaja Kallase parteijuhi ametist vabastamise avaldusega,“ ütles peaminiaster Jüri Ratas.

Täpselt sellisesse umbsõlme on peaminister Jüri Ratase arvates kerinud ennast Reformierakond. Foto on illustreeriv ja ei oma minigit seost tegeliku eluga.
(Foto: cbc-network.org)

Mart Helme sõnul korrutab Reformierakonna liider nädalast nädalasse, et Eesti on demokraatlik õigusriik ja jääb selleks. „Nüüd, kus Reformierakond on ennast üsna korralikult umbsõlme tõmmanud, peab Reformierakonna juhatus näitama, kuidas nad lahendavad olukorra, kus partei juht vilistab opositsioonierakondadele kehtiva hea tava põhimõtetele. Karika viimaseks piisaks oli nende täiesti absurdseid põhjendusi esitades ja väitlust ignoreerides peaminister Jüri Ratase survestamine, et ta tagasi astuks“ rääkis ka Mart Helme.

EKRE on andnud Reformierakonnale aega 23. augustini, et Reformierakond ennast selle ajaga sõlmest. lahti seoks ja hakkaks toimima nii nagu on kohane suurimale opositsiooniparteile. Kui selleks ajaks pole Kaja Kallast tagandatud, alustab EKRE koos Keskerakonnaga järgmisel valitsuse istungil Kaja Kallase umbusaldamise protsessi.

Hea Abiratas.ee lugeja, anna meile kommentaarides teada, mida arvad sina kogu sellest jamast?Kellele peaks valitsus avaldama umbusaldust – kas Kaja Kallasele, tervele Reformierakonnale või hoopis mõnele muule parteile?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga