PEAMINISTER KALLAS: „Praegune valitsus ei saa tagasi astuda, sest meie asemel võib tulla valitsus, kes hakkab lõpuks ometi langetama vajalikke otsuseid!“

Kaja Kallas
114 Shares

PEAMINISTER KAJAJ KALLAS ALL PAREMAS NURGAS. (FOTO: TIIT BLAAT)

Eestimaa elanikud vaatavad praeguse Kaja Kallase valitsuse poole ja küsivad: mida te teete? Kuid ei paista eriti, et midagi tehtaks.

Seoses tekkinud olukorraga andis peaminister Kaja Kallas eile pika ja põhjaliku intervjuu Eesti Päevalehele.

Intervjuu käigus mainis Kallas, et on mõelnud ka tagasiastumisele peaministri ametikohalt. Samas tunnistas Kallas, et kahjuks ei saa ta tagasi astuda, vähemalt mitte praeguses olukorras, sest praeguse valitsuse tagasiastumise korral võib juhtuda, et ametisse astub uus valitsus, mis hakkab lõpuks ometi midagi ka otsustama.

Kaja Kallase selgitusel on tõenäoline, et kui praeguse valitsuse asemel asuks ametisse uus valitsus, siis võib juhtuda, et uus valitsus hakkab keskendub praeguse koroonakriisi tõhusale ja konkreetsele lahendamisel.

Samuti selgitas peaminister Kallas, et võib juhtuda, et uue valitsuse tervise- ja tööministriks ei saagi enam Tanel Kiik. Kahjuks ei saa Eeti vabariik sellist riski endale lähitulevikus lubada.

Peaminister Kaja Kallas põhjendab ilmekalt, miks tema valitsus ei saa mitte mingil juhul tagasi astuda. (Foto: Tiit Blaat)

Lisaks võib juhtuda, et kui Eestile peaks tulema uus valitsus, kes julgeb teha kiireid ja olulisi otsuseid praeguse koroonakriisi lahendamiseks, siis pole eesti rahval enam kedagi, kelle kaela valitsuse tegematajätmisi ajada.

Sellist olukorda ei saa peaministri sõnul kindlasti lubada – eesti rahval peab olema võimalus kedagi kehvades otsustes süüdistada. Ja selleks sobib praegune valitsus kindlasti paremini kui mõni eelmine või tulevane valitsus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga