Peaminister: kui minu valitsuse ministrid oma tööga hakkama ei saa, siis peavad Eesti elanikud suveks välismaale kolima!

Kaja Kallas
102 Shares

PEAMINISTER KAJA KALLAS KUTSUS MINISTREID ÜLES TEGELEMA OMA TÖÖGA (FOTO: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES GRUPP/SCANPICS BALTICS)

Peaminister Kaja Kallas (Reformierakond) kirjutas sotsiaalmeediasse, et koroonanäitajad on riigis väga kehvad: nakatumine on eelmise nädalaga võrreldes 7 protsenti kasvanud. Vanusrühmas 55-85 on nakatumise kasv olnud üle 10 protsendi. 

„Pole ühtki maakonda, kus nakatumiskordaja oleks alla 1, paljudes maakondades on nakatumine pööranud tõusule. Päevas viib koroonaviirus haiglatesse keskmiselt 75-80 inimest. Päevas sureb koroonaviiruse tõttu keskmiselt 10 eestimaalast. Need inimesed ei ole numbrid, nad on meie pereliikmed, sõbrad, naabrid, töökaaslased,“ kirjutas peaminister. 

Kasllase sõnul on tema valitsuse ministritel viimane aeg ennast kokku võtta ja tööle hakata. „Ulatuslike piirangute kehtestamise ajal püstitatud optimistlikum prognoos, kus nakatumine jõuab aprilli keskpaigaks alla 500 inimese päevas, on käest libisemas.“

„Seoses sellega rõhutan, et kui minu valitsuse ministrid oma tööga hakkama ei saa, siis jääb Eesti kogu suveks lukku! Sellisel juhul peavad kõik inimesed, kes soovivad veeta normaalse suve,  kolima Eestist ära mõnda teise riiki ,“ selgitas peaminister. 

Kallas toonitas, et kuigi inimesed võivad järgida varasemalt kehtestatud piiranguid, siis on just tema valitsuse ministrid need, kes peavad oma igapäevase tööga panustama, et leida lahendus praegusele olukorrale. 

“Inimesed võivad piiranguid täitma jäädagi, aga kui minu valitsuse ministrid tõsiselt tööle ei hakka, siis võib praegune olukord jääda kehtima veel väga pikaks ajaks!“ ütles Kallas.

Ta palub oma valitsuse ministritel keskenduda lõpuks ometi oma tööle, et leida võimalikult kiiresti lahendus praegusel koroonakriisile.

Samuti palub peaminister Kallas kõiki, kes näevad, et mõni minister ei keskendu täie energiaga praeguse kriisi lahendamisele, näidata üles kodanikujulgust ning taoline minister kohe korrale kutsuda.

„Kui näete, et mõni minister tegeleb oma töö asemel mõne tobeda asendustegevusega või ei keskendu täie energiaga praeguse kriisisituatsiooni lahendamisele, siis palun võtke ka ise see vastutus kutsuda teda üles oma tööd tegema. Vajadusel pöörduge korrakaitsjate poole. See on meie kõigi ühine pingutus, mis seisab ees selle nimel, et minu valitsuse ministrid keskenduksid lõpuks ometi oma tööle, et normaalne Eesti elu jätkuda saaks“ lisas Kallas. 

Kallas on saanud kirju inimestelt, kes kirjeldavad olukordi, kus peavad oma sõpradele ja tuttavatele põhjendama, miks mõni Kallase  valitsuse ministritest tegeleb oma töö asemel mõne abitegevusega või istub lihtsalt niisama jõude. Inimesed kirjeldavad mõistmatust ja pahameelt, mida selline jutt nende sõprades esile kutsub. 

„Nad ei mõista seda vastutustundetut käitumist ega saa aru, miks mõni selline minister iseendale ning kõigile eestimaalastele seda teeb,“ lausus Kallas. 

“See on ühtsuse aeg, kus näidata riigimehelikke väärtusi. Sest: “Eesti, meil on probleem!”.” lõpetas peaminister Kaja Kallas. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga