PIINLIKULT VAIKNE PÄEV TARTUS: Väidetavalt ei rünnatud eile Tartus mitte ühtegi inimest

1 Share

Piinlik vaikelu Reakoja platsil Tartus – ka siin platsil ei rünnatud terve eilse päeva jooksul mitte ühtegi inimest;
ometi õpib Tartu ülikoolis mitu tuhat üliõpilast.
(Foto: www.puhkaeestis.ee)

Avalikkus on juba harjunud, et viimasel ajal tuleb Tartust lausa igapäevaselt häirivaid sõnumeid selle kohta, kuidas selles väikelinnas pidevalt rünnatakse inimesi. On rünnatud tänaval rahulikult kõndivat välismaist tudengit, on tülitatud baaris lõbusalt aega viitvat sõpruskonda, on rünnatud oma igapäeva toimetustega hõivatud tumedanahalist elanikku.

Eilne päev erines paljudest varasematest. Koostades kokkuvõtet oma eilsest tööpäevast, võis Politseiameti Lõuna prefektuuri töökas kollektiiv kergendatult hingata. Päevaraportist selgus, et tõenäoliselt ei rünnatud eile Tartus mitte ühtegi inimest.  

Politsei kontrollis igaks juhuks antud infot põhjalikult üle linna valvekaameratest, kuid ühtegi inimeste tülitamise või ründamise juhtumit paraku tuvastada ei õnnestunud, teatas lõuna prefektuuri pressiesindaja Abirattale.

Politsei alustas juhtunu üksikasjade selgitamiseks juurdlust

Juhtunu üksikasjade selgitamiseks alustas politsei menetlust avaliku korra mitterikkumist käsitleva paragrahvi alusel. Menetluse eesmärk on tuvastada isikud, kelle tegevusetuse tulemusel ei toimunud terves Tartus kogu päeva jooksul mitte ühtegi teise isiku ründamise ega tülitamise juhtumit.

Noorus on hukas – selle asemel, et rünnata ja tülitada rahulikke möödujaid,
tegelevad ülikooli tundengid rahumeelse suudlemisega Raekoja hoone ees
(Foto: Meelika Hirmo / gaudeamus.ee)

Tartu politseijaoskonna juht Veiko Järva ütles, et politsei fikseeris olukorra ning võttis ühendust linnavalitsuse ning suuremate Tartu ettevõtetega selgitamaks, kas taolise olukorra põhjustajateks võivad olla nende töötajad. Samuti võttis politsei ühendust ka ülikooliga, et selgitada välja, millest on põhjustatud nende üliõpilaste väga madal passiivsus võrreldes varasemate päevadega.

“Samas tegeleb politsei aktiivselt videosalvestuste täiendava analüüsiga ning otsib veel olukordi, mis esimesel läbivaatamisel võisid jääda tähelepanuta,” ütles politseijuht.

Tänase seisuga teadaolevalt ei jäänud eile videokaamerate vaatevälja mitte ühtegi rünnakut ega teise inimese tülitamist, kuid lisaks videosalvestustele on kõrval ka hulk teisi tõendeid, mida politsei uurib ja kogub, ning mille saamise nimel politsei ka praegu töötab.

Politsei palub teavitada kõigist juhtumitest, kus keegi nägi pealt tänaval rahulikult kõndiva inimese mitteründamist

Kui keegi nägi eile siiski nägi pealt mõnda teise isiku tülitamist või omab abistavat teavet, mis aitaks taolise anomaalia lahendada, palub politsei sellest teada anda telefoni teel või e-kirjaga.

“Juhtumitest, kus inimene kõnnib rahulikult tänaval ning mitte keegi seda inimest verbaalselt või füüsiliselt ei ründa, tuleb igal juhul politseile viivitamata teada anda,” soovitas politseijuht,

Tartu linnapeal on piinlik, et terve päev möödus vahejuhtumiteta

Olukorda kommenteeris Abirattale ka Tartu linnapea Urmas Klaas: „Mul on piinlik! Tegemist on tõest ääretult kahetsusväärse juhtumiga. Loodan, et tulevikus esineb võimalikult vähe taolisi sündmustevaeseid päevi. Tartu sugune väikelinn lihtsalt ei saa endale lubada, et siin terve päeva jooksul ei toimu mitte midagi märkimisväärset!“

„Kui varasemalt on meid alati päästnud ülikooli tudengid, siis eilse päeva puhul tuleb visata suur kivi ka üliõpilaste kapsaaeda. Üliõpilasi on meil siin Tartus mitu tuhat, aga mitte ükski neist ei viitsinud eile tülitada ega rünnata mitte ühegi teist inimest. Olukord on tõesti kahetsusväärne,“ lisas Tartu linnapea.

Lõpetuseks lubas linnapea kindlasti arutada olukorda ka ülikooli juhtkonnaga, et tõsta tudengite aktiivsust kaaslinlaste tülitamisel ning vältida tulevikus taolisi häbiväärseid olukordi, kus terve päeva jooksul ei rünnata Tartus mitte ühtegi tartlast.

Hea Abiratas.ee lugeja, anna meile kommnetaarides teada, mida arvad sina taolisest häbiväärsest olukorrast Tartus?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga