PIIRANGUD LEEVENEVAD: Edaspidi võib sünnituse juures lisaks lapse isale viibida ka lapse ema

valitsus, beebi
347 Shares

TÄNU VALITSUSE OTSUSELE OLI SELLE VÄIKEMEHE EMAL VÕIMALUS VIIBIDA OMA POJA SÜNNI JUURES.

Valitsus võttis kolmapäevasel kabinetinõupidamisel vastu otsuse, millega järjekordselt leevendatakse praegu kehtivaid koroonapiiranguid.

Seekordne valitsuse poolt vastu võetud piirangute leevendamise otsus puudutab eelkõige sünnitamist  – nimelt otsustas valitus, et alates eilsest võib sünni juures lisaks isale viibida ka lapse ema.

Eilsel valitsuse pressikonverentsil kinnitas tervise- ja tööminister Tanel Kiik, et otsusele eelnes valitsuskabineti põhjalik arutelu. Arutelu tulemusena jõudsid valitsuse liikmed ühisele otsusele, et kui varsemalt oli sünnitamise juures lubatud viibida lapse bioloogilisel isal, siis edaspidi lubatakse sünnitamise juures viibida ka lapse bioloogilisel emal.

Samas täpsustas minister Tanel Kiik, et sarnaselt sünnituse juures viibivale lapse isale peab ka sünnituse juures viibiv lapse ema täitma kõiki koroonapiirangutega seotud nõudeid – kandma näomaski, desinfitseerima enne sünnitusruumi sisenemist käsi ja hoidma minimaalselt 2 meetrist distantsi teiste sünnitusruumis viibijatega.

Haiglate sünnitusosakonnad peavad omalt poolt tagama, et korraga ei viibiks sünnituse juures mitte rohkem kui kaks sündima hakkava lapse vanemat.

Laste ülejäänud vanematel on lubatud vastsündinu külastamine alles peale seda, kui haigla on toimetanud vastsündinud beebi koos tema ema ja isaga neile ettenähtud perepalatisse.

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

* Ülafoto: Ilmar Saabas/momsmagazine.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga