Pika Hermani torni tippu paigaldati võimas teleskoop, et leida ülesse veel mõni peitu pugenud presidendikandidaat

Teleskoop Hermani tipus
575 Shares

SELLE VÕIMSA PIKA HERMANI TORNI TIPPU PAIGUTATUD TELESKOOBI ABIL LOODETAKSE ÜLES LEIDA VEEL MÕNI VÕIMALIK PRESIDENDIKANDIDAAT

Täna esitasid 59 Riigikogu liiget Alar Karise Vabariigi Presidendi kandidaadiks Riigikogu esimesse hääletusvooru, mis toimub esmaspäeval, 30. augustil kell 13.

Siiski on paljud praegused ja endised poliitikud ning ajakirjanikud kritiseerinud valitsuse tegevust, sest ühe kandidaadiga valimised meenutavad väga Nõukogude Liidu aegseid ühe kandidaadiga valimisi.

Kriitikute vaigistamiseks otsustati riigikogu juhatuse eestvedamisel paigaldada Pika Hermanni tippu võimsa suurendusega teleskoop, et kiiremas korras leida esmaspäevaks veel mõni presidendikandidaat, kes võiks pakkuda Karisele presidendivalimiste esimeses vooruskonkurentsi.

Riigikogu uhatusse sõnul loodetakse täna Pika Hermani torni tippu paigutatud võimsa teleskoopi abil leida veel vähemalt üks enam-vähem sobilik presidendikandidaat.

„Selle väga tugeva suurendusvõimega teleskoobi abil loodame näha ka kõige kaugematesse Eestimaa nurkadesse,“ selgitas riigikogu aseesimees Hanno Pevkur.

„Kui varasemalt on pärsi mitu sobilikku presidendikandidaati – näiteks Jüri Luik a Jüri Raidla, meile ära öelnud, siis tänu sellel teleskoobile loodame üles leida hetkel veel peidus olevad võimalikud presidendikandidaadid,“ selgitas Pevkur.

Pevkuri sõnul on olukord presidendivalmistega jõudnud seisu, kus on oluliselt langetatud võimalikule presidendikandidaadile esitatavaid nõudmisi.

„Sobilikult presidendikandidaadilt ei nõuta väga palju,“ selgitas Pevkur. „Piisab sellest, et ta oleks mõned aastad koolis käinud, oskaks lugeda ja ilma vigadeta oma nime kirjutada, lisaks võiks ta osata noa ja kahvli abil süüa.“

„Ja kui ta ära pesta ja kammida ning ülikonda või kleiti riietada, siis võiks ta enam-vähem normaalse inimese moodi välja näha. Minu arvates ei ole ühelt presidendikandidaadilt seda just eriti palju nõutud,“ tõi Pevkur välja omadused, mida võimalikult presidendikandidaadilt oodatakse.

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga