POLITSEI PALUB ABI: Tallinna lähiümbruses tegutsevad jultunud uksekella helistamisega tegelevad kambad! Aita tuvastada üks taolise grupeeringu liige!

12 Shares

Politsei- ja Piirivalveamet teatab, et viimasel ajal on sagenenud politseile esitatud kaebused selle kohta, et Tallinna lähiümbruses tegutsevad jultunud uksekella helistajate ja uksele koputajate kambad. Politsei esindaja sõnul on sagenenud õhtusel ajal inimeste kodurahu jultunud häirimine taoliste kampade poolt. Viimati nähti ühe sellise uksekella helistajate kamba tegevust eile õhtul Sakus. Kahjuks pole politseil õnnestunud veel tabada mõnda taolist kampa, kuid pingeline töö selle nimel käib.

Politseil õnnestus eile õhtul Saku alevikus siiski tabada oma varjatud kaameraga üks inimesi tüütav anonüümne uksekella helistaja otse teolt. Käesolevaga palub Politsei- ja Piirivalveamet abi, et tuvastada eile õhtul Sakus pildile jäänud ja teolt tabatud anonüümne uksekellahelistajate grupeeringu liige. Kõigil, kes pildil oleva isiku ära tunnevad, palutakse võtta ühendust elukohajärgse lähima politseijaoskonnaga.

Aita politseil tuvastada pildile jäänud anonüümne uksekella helistajate grupeeringu liige!
(Foto: Õhtuleht, Tiina Kõrtsini)

Politsei kirjeldas ka taoliste kampade üldist tegutsemismustrit.

– Enamasti kannavad grupeeringu liikmed ühes stiilis riietust. Näiteks kannavad kõik kambaliikmed rohelisi jopesid või kollaseid salle ja kindaid. Aga on nähtud ka kampasid, kus kõik kambaliikmed kannavad punaseid või siniseid salle.

– Kambad kogunevad kohaliku toidupoe või mõne kohaliku omavalitsuse hoone (näiteks linna- või vallamaja) ees.

– Peale lühikest kogunemist suunduvad kambaliikmed eri suundadesse oma hämaraid plaane elu viima.

– Tõenäoliselt jagatakse taolise lühikese kogunemise käigus kambaliikmete vahel ära tegutsemispiirkonnad (Politsei agentidel pole senini õnnestunud mõnda sellisesse kampa infiltreeruda, seetõttu täpsed andmed nendel kogunemistel räägitu kohta puuduvad)

– Uksekellade helistamise või ustele koputamiste kõrgaeg jääb vahemikku 18:00-22:00.

– Ukse avamisel pererahva poolt jagavad kamba liikmed heausksele pererahvale ebaloogiliste tekstidega trükimaterjale, milles antakse utoopilisi lubadusi lähitulevikusks.

– Pärast 22:00 uksekella helistamised ja ustele koputamised selleks õhtuks lõppevad.

– Politsei on täheldanud taoliste kampade tegevuse aktiveerumist umbes 1-2 kuud enne valimisi. Seetõttu prognoosib politseiamet taoliste kampade tegevuse sagenemist järgneva 2-3 nädala jooksul.

– Varasemalt on kampade tegevus lõppenud iseenesest suhteliselt ruttu peale valimisi.

Lõpetuseks soovib politsei hoiatada kõiki Eestimaa elanikke – vaadake ette ja olge valvel, kellele te oma ukse avate!

Abiratas.ee ühineb politsei hoiatusega ning soovitab inimestel suhtuda suure umbusuga rohelist jopet, kollast, punast või sinist salli kandvatesse isikutesse, kes annavad ilusaid lubadusi lähitulevikuks!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga