POMMUUDIS: Riigikogus avastati hüsteeria bakter, tagasi kutsutakse viimase 2 kuu õigusaktid

2.2K Shares

NENDELT RIIGIKOGU ISTUNGITESAALIS OLEVATELT LAUDADELT AVASTATI HÜSTEERIA BAKTER
(Foto: Riigikogu)

Veterinaar- ja toiduamet (VTA) teatas, et Eesti Vabariigi Riigikogus avastati hüsteeriabakter. VTA esindaja ütles Abirattale, et hüsteeriabakter avastati Riigikogu istungitesaalist juhusliku kontrolli käigus.

Eelmisel nädalal võttis VTA rutiinsed proovid Riigikogu erinevatest ruumidest, sealhulgas istungitesaalist riigikogu saadikute töölaudadelt. Täna saabunud tulemused näitasid hüsteeria bakteri (Hysteria monocytogenese) leidu. Kordustesti vastused võetud proovide kohta tulevad järgmisel esmaspäeval. Välistatud pole ka see, et kordustestid on puhtad.

Mõned riigikogu liikmed võivad olla kasutanud töölaudu, kust leiti hüsteeria bakterit

 „Tegemist oli Riigikogu saadikute töölaudadega, kokku leiti hüsteeria bakterit 5 riigikogu liikme töölaualt. Kardame tõsiselt, et mõned riigikogu saadikud on oma töö käigus ka nende laudadega kokku puutunud,“ sõnas Riigikogu esimees Henn Põlluaas. „Oleme need 5 Riigikogu saadikut, kelle laudadelt hüsteeria bakterit leiti, saatnud samuti testimisele. Testide vastused saabuvad selle nädala jooksul. Hüsteeria bakteri leiust oleme teavitanud kõiki valijaid Eestis.“

Põlluaas märkis, et hetkel ei ole veel teada, kas leitud hüsteeria bakterit oli konkreetsetel laudadel üle piirnormi, kuid Riigikogule on kõige olulisem saadikute tervise ohutus. „Tuletan samas meelde, et ohutus koguses pole hüsteeria bakter tervisele kahjulik ning optimistliku ellusuhtumistega inimestel seda ei esine.“

RIIGIKOGU LIIKMED TÖÖTAMAS ÕNDSAS TEADMATUSES RUUMIS, KUST LEITI NENDE TERVIST OHUSTAV KOLETU HÜSTEERIABAKTER (Foto: Eero Vabamägi/Postimees)

Riigikogu kutsub tagasi kõik viimase 2 kuu õigusaktid

Ettevaatusabinõuna kutsub Riigikogu siiski tagasi kõik viimase 2 kuu jooksul vastu võetud õigusaktid, teatas Riigikogu juhatus pressiteate vahendusel.  „Otsustasime tagasi kutsuda kõik Riigikogu poolt viimase 2 kuu jooksul vastu võetud seadused ja muud õiguslikud aktid, mis võisid hüsteeria bakteriga kokku puutuda või nakatuda.“

Riigikogu istungitesaalis algab täna põhjalik suurpuhastus, mis kestab homme õhtuni. Põlluaas lubab, et selle aja jooksul ei võta Riigikogu vastu mitteühegi uut õigusakti. „Riigikogu ei võta vastu mitte ühtegi uud seadust enne, kui oleme saanud kinnituse, et nii istungitesaal kui saadikute lauad on puhtad,” kinnistas Põlluaas.

Nakatunud saadikute edasine saatus hetkel veel lahtine

Põlluaas ei osanud  hetkel veel öelda, mis saab nendest 5 riigikogu saadikust, kelle töölaudadelt hüsteeria bakterit leiti. „Teeme selles osas tihedat koostööd VTA-ga ja konsulteerime nendega pidevalt. Praegusel hetkel otsustasime, et kuni  kordustestide tulemuseni on need 5 saadikut karantiinis Riigikogu saunas. Nende täpsem saatus selgub peale seda, kui VTA-le on saabunud kordustestide tulemused.”

Põlluaas selgitas veel, et kui kordustestide tulemused kinnitavad, et karantiinis viibivad riigikogu saadikud on nakatunud hüsteeria bakteriga, siis tõenäoliselt tuleb nad Riigikogust eemaldada ja asendada nakatumata asendusliikmetega.

“On selge, et hüsteeria bakteriga nakatunud Riigikogu liikmed ei saa jätkata oma tööd Riigikogus ja oleme sunnitud nad Riigikogust eemaldama.  Samas ei saa me neid saata lihtsalt tagasi tänavale,“ kommenteerib Põlluaas nakatunud saadikute võimalikku saatust. “Oleme Riigikogu juhatuses arutanud, et nakatunud saadikud võiks anda edasisteks uuringuteks Tartu Ülikooli meditsiiniteaduskonna üliõpilastele. Või siis tuleks nakatunud saadikud konserveerida ja eksponeerida näiteks zooloogia muuseumis. Hetkel on meil arutlusel veel mitmeid erinevaid variante, mida nendega edasi teha.”

„Lõpetuseks soovin rõhutada, et hetkel on need 5 saadikut siiski ainult hüsteeria nakkuse kahtlusega. Sellest tulenevalt soovitan kõigil inimestel esialgu säilitada rahu, ootame esmalt ära kordustestide tulemused. Peale seda selgub, millised valikud meile lauale jäävad,“ lausub Põlluaas lõpetuseks.

Hea Abiratas.ee lugeja, anna meile teada, mida arvad Sina hüsteeria bakteri leiust Riigikogus? Mida tuleks sinu arvates edasi teha hüsteeria bakteriga nakatunud saadikutega?

Hakka Abiratta jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa oled alati kursis kõige värskema alternatiivse tõega

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga