PÕRUTAV UUDIS: Juur ja Kivirähk kommenteerivad Eurovisiooon asemel jäähoki MM-i

0 Shares

Mart Juur ja Andrus Kivirähk
(Foto: Marianne Loorents / Õhtuleht)

Humorist, kirjamees ja aastaid Eurovisiooni kajastanud Mart Juur teatas, et tema ja Andrus Kivirähk lõpetavad koos Eurovisiooni kommenteerimise, tuues põhjuseks laiskuse.

«Meie Andrusega oleme nende aastate jooksul toredasti aega veetnud, laulnud ja tantsinud, hullanud ja tembutanud ning söönud-joonud kõike seda head ja paremat, mis fännid meile armastusega kokku tassinud on,» kirjutas Mart Juur.

Samas selgitas Juur kohe, et nemad Andrusega ei jää siiski niisama head elu nautima. „Me Andrusega oleme veelpiisavalt noored ja elujõudu täis mehed, „purakat“ on meil sees veel küll ja küll!“

Eurovisiooni asemel hakkavad kommenteerima jäähoki MM-i

Euorvisiooni lauluvõistluse kommenteerimise asemel pakkus ERR-i juhtkond, et kas me ei sooviks soovikse kommenteerida kohe algavaid jäähoki maailmameistrivõistlusi. Otsustasime selle väljakutse vastu võtta.

«Eurovisiooni vaatamine sai alguse palju aastaid tagasi ja pidi olema ühekordne projekt. Märkamatult hakkas sellest saama traditsioon. Traditsioone tuleb hoida ja kaitsta, samas traditsiooni säilitamine on tõsine töö. Meie paraku erilised töömehed ei ole, meid huvitab rohkem puhkus, logelemine ja teenimatult saadud hüvede kasutamine, seepärast otsustasime Eurovisiooni-poe kinni panna enne kui rituaalist saab rutiin,» andis Juur omapärase põhjenduse. 

Andrus Kivirähk demonstreerib, milline on õige
spordikommentaatori tööasend.
(Foto: Arno Saar / Õhtuleht

Juur selgitas, et lauluvõistluse ülekanded olid ikka mitmeid tunde pikad ja selle aja jooksul jõudsime parematel päevadel terve pudeli – no ütleme näiteks limonaadi – ära juua. Lisaks muutus lauluvõistlus ise viimastel aastatel selliseks igavaks ja aeglaselt venivaks süldiks, ning selle jälgimine nuõudis meestelt tõsist pingutust, et kommenteerimise ajal mitte magama jääda.

Juur selgitas, et võrreldes Eurovisiooni lauluvõistlusega on jäähoki kommenteerimisel palju eeliseid: „Erinevalt Eurovisiooni lauluvõistlusest ei näe me jäähokis friigikostüüme, transseksuaale, tantsivaid karusid ega habemega naisi. Väljakul sõidavad ringi ainult pesueht heteromehed. Kui hästi läheb, siis näeme jäähokimängudes aeg-ajalt ka korralikku vana kooli meeste vahelist rusikavõitlust.“

„Kui nüüd selle asemel võtta jäähoki, siis mäng on kiire, tempokas ja sündmusterohke. Üks kolmandik kestab seal ainult 20 minutit. Selle aja jooksul väga üle ühe pitsi “limonaadi ” juua ei jõuagi. Võtame Andrusega selle ühe klõmmi ja ongi juba vaheaeg 15 minutit. Hokis on kokku kolm kolmandikku ning kokku tuleb meil kommenteerida ainult üks tund. Selle aja jooksul peame võtma ainult 3-4 pitsi “limonaadi” ja ongi kogu lugu. Selline tempo peaks meile Andrusega sobima hästi, ei see konti murra,“ lisas Juur.

Jäähoki kommenteerimisel mitmeid plusse

Juur ja Kivirähk proovimas oma uut kommentaatorikabiini ERR-i stuudios
(Foto: Õhtuleht)

„Lisaboonusena võib mainida sedagi, et hokimatši ajal ei pea me kuulama taustaks Marko Reikopi segast mulinat. No ikka väga ära tüütas see, et suiliselt rääkis Reikop igal aastal ühte ja sama juttu. Igal aastal seletas Reikop hardal häälel, mida mingid fännid kusagil ennustasid. Meil Andrusega tekkis lõpuks juba kahtlus, et ERR on kulude kokkuhoiu eesmärgil Reikopi kommentaarid salvestanud ja siis igal aastal lasi need uuesti eetrisse. No keda need fännide ennustused ikka huvitavad. Rahvast huvitab korralik möll ja action! Ja seda on jäähokis kõvasti!“ lubab Juur

“Et oma Eurovisiooni lauluvõistluse kommenteerimised ikka korralikult ära lõpetada, ütleme Andrusega viimast korda üheskoos: juut, homo, neeger, Paadam,” lõpetas Mart Juur humoorikalt.

Hea Abiratas.ee, anna meile teada, mida arvad sina Juure ja Kivirähu otsusest lõpetada Eurovisooni lauluvõistluse kommenteerimine?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga