President Kersti Kaljulaid tegi ettepaneku asendada Vabariigi aastapäeva paraad naiste marsiga!

Niastemarss, Kaagutab
0 Shares

“KAAGUTAN, KUI TAHAN” ON VABARIIGI AASTAPÄEVAKS PALJU KOHASEM HÜÜDLAUSE, KUI LÄBINISTI IGAV “ELAGU EESTI VABARIIK!” (FOTO: DMITRI POVILAITIS)

Nädalavahetusel Tallinnas toimunud naiste marss on tekitanud tohutud vastukaja. Näiteks Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid on üritusest vaimustuses. Selle tulemusena väljastas Presidendi Kantselei pressiteate, milles öeldi, et president Kersi Kaljulaidi korraldusel asendatakse Vabariigi aastapäeva traditsiooniline kaitseväe paraad edaspidi naiste marsiga. “Laupäeval toimunud Tallinna naiste marss näitas, et naised – see on jõud! Sellise ühendatud ühtse jõu ees on kõik meie välismaised vaenlased jõuetud. Sellest tulenevalt korraldatakse 24. veebruaril traditsioonilise kaitseväe paraadi asemel uus naiste marss!” on kirjas presidenti korralduses.

Piinlik apsakas: naisorkester hakkas marsi asemel mängima jenkat

Loomulikult tuleb Vabariigi aastapäeva naiste marsil vältida laupäeval esinenud möödalaskmisi. Näiteks sattus kolonni liikuma hakkamisel segadusse marssijaid saatma tulnud naisorkester, kes pidi marsi alustamiseks mängima Chopini „Leinamarssi“, kuid selle asemel hakkas mängima hoopis palju tantsulisemat jenkat! Kuigi see tekitas marsil osalejates palju rõõmu ja elevust, siis kogus orkester ennast kiiresti ja edaspidi mängis korralikkult erinevaid marsiviise.

Raimond Kaljulaidi sunniti hüüdma meesugu häbistavaid hüüdlauseid

Häbiposti pandud Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid karjumas meessugu häbimärgistavaid hüüdlauseid, Foto: YouTube.com

Laupäevasel naiste marsil toimus ka üks inetu vahejuhtum, kui paaril aktiivsemal naismarssijal õnnestus tänaval kinni püüda marssi uudistama tulnud Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid, kes pandi hoiatuseks teistele meestele koheselt häbiposti. Lisaks häbipostis seismisele sunniti Raimond Kaljulaidi poole tunni vältel karjuma läbi valjuhääldi meessugu häbistavaid hüüdlauseid – näiteks „Mul on häbi, et ma olen mees!“, „Kõik mehed on shovinistlikud sead!“ või „Mul on peenis, sellepärast olen süüdi!“. Taolisi intsidente loodetakse järgmistel naiste marssidel kindlasti vältida

Presidendile meeldib idee kasutada marsisammu asemel naiselikumat kaerajaani-tantsusammu

Ka Vabariigi presidendile meeldib laupäevasel marsil välja käidud idee, et edaspidi tuleks naiste marsil sõjaväelise (loe: meheliku) päritoluga marsisamm asendada mõne naiselikuma liikumisega, näiteks kaerajaani tantsusammuga. “Mina kindlasti toetan kaerajaani kasutamist marsisammu asemel. Lisaks sellele, et igal hommikul ärgates ja igal õhtul enne magama minekut laulame me kogu perega Eesti hümni, siis töötades euroametnikuna Luxembourgis, hakkasin ma hommikuti tööle minnes tantsima kaerajaani. Ja kui juba korra pihta hakkad, siis enam pidama ei saa!” lisas president energiliselt.

Mis saab liitlasvägede esindajatest ja sõjatehnikast

Kuna traditsiooniliselt on Vabariigi aastapäeval osalenud ka Eestis baseeruvate liitlaasvägede esindajad ning rahvale näidatud erinevat sõjatehnika siis siin ei näe Presidendi Kantselei probleemi nende osalemisel ka naiste marsil. Lihtsalt liitlasvägedest lubatakse paraadile marssima ainult naissõdurid ning marsikolonni lõppu pannakse paar NATO-lt saadud liikursuurtükki ja soomustransportööri.

Detailsem info Vabariigi Aastapäeval toimuva järgmise naiste marsi kohta

  • Vabariigi aastapäeval toimuval naiste marsil on kohustatud osalema kõik Eesti Vabariigi kodakondsust omavad naised vanuses 15-105 aastat.
  • Vabatahtlikult võivad Vabariigi aastapäeval toimuval marsil osaleda ka kõik eesti kodakondsust mitteomavad marssijad kandes rinnas roosat silti “Vabatahtlik marssija”.
  • Marsikolonni esireas astuvad kohalike feministide avangard ja ühenduse “Mina kardan Virdziinia Vulffi” aktiivsemad liikmed.
  • Et marssijate kolonn liiguks mingilgi määral organiseeritud kujul toimub liikumine kaerajaani tantsusammul.
  • Et mitte tekitada segadust marsikolonnis, on keelatud kõik muud sammud või edasiliikumisviisid!
  • Et rõhutada eesti naiste naiselikkust marsitakse bikiinides, seda vaatamata valitsevatele ilmastikuoludele.
  • Võimalike külmetuste vältimiseks jagatakse marsil osalejatele stressivabalt kasvatatud vegan kanade munadest valmistatud teed ja võimaldatakse õhtune leilivõtmine Kalma saunas.

Hea lugeja, anna teada, mida arvad Sina Vabariigi aastapäeva kaitseparaadi asendamisest naiste marsiga?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga