PROBLEEM LAHENDATUD: Tallinn sulatatakse hiigelfööni abil lumevabaks!

0 Shares

Paar nädalat tagasi kirjeldasime Tallinna meeleheitlikku võitlust järjest peale tungiva lumega. Lõpuks ometi on saabunud häid uudiseid – peale järjekordset kriisinõupidamist jõudis Tallinna linnavalitsus otsusele, et liigse lume äravedu Tallinnast on liiga kulukas ning linnale üle jõu käiv. Lume äraveo asemel otsustati linna tänavatel olev lumi lihtsalt kohapeal ära sulatada.

Peale kriisikoosolelkut asus koheselt tegutsema Tallinna Kommunaalamet ning kohe telliti lisavahendeid võitluseks liigse lumega. Tänaseks on juba kohale saabunud ka uus hiigelföön, mille abil loodetakse saada Tallinna teed ja tänavad loetud päevadega lumevabaks.

Sellise hiigelfööni soetas Tallinn linnatänavatelt lume sulatamiseks
(Foto: guestofaguest.com)

Ka linnarahval on võimalik hiigelfööni näha ja katsuda. Imeseadeldist demonstreeritakse tänase ja homse päeva jooksul Vabaduse väljakul, hiigelfööni omadusi tutvustab koha peal linna Kommunaalameti juhataja Ain Valdmann isiklikult.

Soovijatel on võimalik kohapeal teha ka selfisid koos Ain Valdmanni ja hiigelfööniga.

Alates laupäevast rakendatakse hiigelföön tööle linna lumest puhtaks sulatamiseks. Lume sulatamist alustatakse Lasnamäelt (“Ikkagi linnavalitsuse kõige olulisem elektoraat,” kommenteeris Ain Valdman), kust liigutakse edasi Põhja-Tallinna ja Pirita suunas. Lisaks on võimalik inimestel linna teavitada erakordselt lumerohketest kohtades, selleks palutakse ühendust võtta linna Kommunaalametiga.

Hiigelfööni saabumist tervitasid ka lumevastase võitluse eriüksuse Special ZUZU liikmed, keda saadeti varasemalt lumevastase võitluse kõige raskematesse rindelõikudesse. Tänu hiigelfööni soetamisele on eriüksuse töö järgnevatel talvedel tõenäoliselt veidi lihtsam ning lume saabudes on eriüksuse liikmetel võimalik varasemast rohkem suitsupause pidada..

Lumevastase võitluse eriüksuse Special ZUZU väsinud liikmed naasmast kurnavatest lahingutest lumesajuga

Samas juhib Tallinna Kommunaalamet elanike tähelepanu sellele, et hiigelfööni töötamisel võib esineda kogu linnas tugevaid sooja õhu puhanguid. Lisaks prognoositakse, et tänu suure hulga lume kiirele sulatamisele võib esineda linnas liigse sulavee põhjustatud üleujutusi, seetõttu soovitakse inimestel järgmise nädala jooksul kanda kõrge säärega kummikuid.

Lõpetuseks lubas Ain Valdmann, et tänu hiigelfööni ostule on Tallinn edaspidi ainuke aastaringi lumevaba pealinn Baltikumi ja Skandinaavia piires.

LOE KA SEOTUD LUGU: Tallinn on kaotamas lahingut lumele ja talvele!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga