PURUNENUD UNISTUS: Viimsi pere pidi energiahindade hinnatõusu tõttu loobuma Porsche ostust ning peavad hakkama saama oma kahe BMW-ga!

Kurb mees ja Porsche
669 Shares

PEREPEA PEETER KURVASTAB OMA PIKAAJALISE UNISTUSE PURUNEMISE PÄRAST

Elektrienergia, gaasi ja kütusehindade kiire hinnatõusu tõttu on paljudel peredel Eestis märgatavalt kasvanud kütte- ja elektrienergia tarbimisega seotud kulud. Palju pered mõtlevad juba praegu murelikult varsti saabuvale talveperioodile ning sellele, kui palju võib siis kuluda pere eelarvest küttele ja elektrile.

Seetõttu on juba praegu pidanud mitmed pered tõmbama kokku oma tavapäraseid kulutusi ning olnud isegi sunnitud loobuma varem planeeritud kulutustest.

Näiteks üks täiesti tavaline Viimsis elav neljaliikmeline pere sattus ääretult kurba olukorda eelmisel reedel, kui pidi energiakandjate hindade märgatava kasvu tõttu loobuma pere kolmandaks autoks planeeritud Porsche ostmisest.

„Mu mees on alati unistanud kunagi oma Porschega sõitmisest. Kuigi meie peres on juba varasemalt kaks auto – BMW X5 ja BMW 750i, siis mõtlesime tõsiselt minu mehe unistuste auto Porsche Panamera ostmisele,“ selgitas pereema Mariliis.

Kahjuks rekordiline bensiinihinna tõus tühistas perekonna plaanid.

„Oleme hinge kinni hoides jälginud viimaste nädalate jooksul toimunud bensiinihindade kasvu Eestis. Ja mitte keegi ei anna garantiid, et need hinnad ei kasva tulevikus veelgi. Sama seis on gaasi hinnaga, mida me kasutame oma 630 ruutmeetrise kodu kütteks. Nädalaga kasvas gaasi hind 40 protsenti. Mis juhtub gaasi hinnaga siis, kui talv saabub? Ei, uus Porsche jääb kahjuks hetkel meie perel ostmata. Eks proovime kuidagi moodi oma kahe olemasoleva Bmw-ga talve üle elada ja hakkama saada,” selgitas perepea Peeter.

“Meie pere on hea näide sellest, kui ootamatult ja kurvalt võivad lõppeda ühe tavalise pere täiesti tavalised unistused,“ nentis perepea kurvalt.

„Selleni viib see Euroopa Liidu absoluutne vastutustundetu rohepöörde poliitika! Sel ajal, kui nemad seal Brüsselis ehitavad oma alternatiivsete energiaallikatega “õhulosse”, on meiesugused tavalised pered sunnitud hambad ristis sööstma ja kannatama,” võtab nördinud pereisa kokku praeguse olukorra.

* Ülafoto: everypixel.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga