PUUD PROTESTIVAD LEHEPUHURITE MÜRA VASTU: Kümned tuhanded lehtpuud otsustasid sellel sügisel lehti mitte maha langetada

Kadrioru park
24 Shares

NEID PUUDE PROTESTIAKTSIOONIGA KADRIORU PARGIS ELAVAID PUID SAAB SAMA VÄRVILISENA NAUTIDA KUNI JÄRGMISE AASTA KEVADENI

On juba tavaks saanud, et sügise saabudes hakkavad paljudes Eestimaa linnades tööle tuhanded ja tuhanded lehepuhurid, et puhuda kokku maha langenud puulehed.

Varahommikune lehepuhurite poolt põhjustatud müra tekitab omakorda stressi ning sügisest meelehärmi kümnetele tuhandetele linnaelanikele. Seetõttu on lehepuhurite müra paljudele inimestele ebameeldiv sügisekuulutaja.

Võitlemaks tuhandete lehepuhurite poolt tekitatud mõttetu lärmi ja stressi tekitava mürareostuse vastu on omapoolset protestiaktsiooni alustanud erinevates Eestimaa linnades elavad lehtpuud.

Kümned tuhanded lehtpuud on kokku leppinud, et protesti märgiks ei lase nad sellel oma lehti okstelt maha langeda. Selle sammuga loodetakse näidata kõikidele lehepuhurite kasutamise fanaatikutele, et on täiesti võimalik saata sügisperiood mööda nii, et iga päev polegi vaja varavalgest hilisõhtuni õues oma lehepuhurit müristada.

Lehtede mittelangetamise aktsiooni eestvedaja, Tartus elav 89-aastane pärn Joonas-Jaagup selgitas, et kõik protestiaktsiooniga ühinenud lehtpuud jätavad sellel sügisel oma lehed okste külge ning mitte ühelgi lehel ei lasta maha kukkuda. Selle tulemusel pole linnaelanikel vaja ka lehepuhureid tööle panna.

„Nagu igal sügisel laseme me ka selle aastal oma lehtedel värvi muuta, laseme neil värvuda kollaseks, punaseks, oranzhiks, mis iganes, aga okste küljest lahti me neid sellel aastal kohe kindlasti ei lase,“ kinnitas pärn Joonas-Jaagup.

Protestiga ühinenud lehtpuud loodavad, et käesoleva aktsiooni tulemusena saavad paljud linnaelanikud, keda on aastaid häirinud varahommikune lehepuhurite töö tulemusel tekkiv mürareostus, lõpuks ometi rahulikult oma une täis magada.

Tartu pärna Joonas-Jaagupi sõnul alustasid linnades elavad lehtpuud oma aktsiooni sellel esmaspäeval ning lehtede mittelangetamise protestiaktsioon kestab vähemalt novembri lõpuni.

Käesolevas protestiaktsioonis osalevad eelkõige linnades elavad lehtpuud. Samas on juba ka tuhanded metsades elavad lehtpuud teatanud, et kaaluvad protestiaktsiooniga ühinemist ning omapoolsete toetusprotestide korraldamist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga