R2-D2 ja C-3PO EESTISSE TÖÖLE: Tuntud start-up ettevõte palkas kuulsad robotid pakiveokulleriteks

143 Shares

R2-D2 JA C-3PO TUTVUMAS OMA UUTE KOLLEEGIDEGA (FOTO: INTERNERRETAILING.NET)

Vahendame rõõmusõnumit kõigile robotite ja Star Wars filmisarja fännidele. Juba veebruari alguses võib näha Tallinna tänavatel usinalt toimetamas roboteid R2-D2 ja C-3PO, kes hakkavad pakiveokulleritena tööle start-up ettevõttes Starship Technologies.

R2-D2 ja C-3PO palkamine robotkullerfirma Starship Technologies poolt sai teoks tänu sellele, et ettevõte kogus investoritelt 17 miljonit dollarit (14 miljonit eurot), ivesteeringule pani õla alla ka Taavet Hinrikus (Transferwise asutaja ja omanik). 

Kõige esimese sammuna peale uue investeeringu saamist palkas ettevõte filmisarjast „Star Wars“ tuntud üliintelligentsed robotid R2-D2 ja C-3PO.

„Antud robotid, R2-D2 ja C-3PO, on „Star Wars“ filmides korduvalt tõestanud oma töökindlust ja usaldusväärsust; tegemist on suurepäraste robotitega, kes ei vaja pidevat inimese poolset jälgimist ja juhendamist,“ selgitas Heinla tuntud robotite palkamise tagamaid.

Heinla hinnangul on R2-D2 ja C-3PO ideaalsed pakiveokullerid, sest R2-D2 ja C-3PO orienteeruvad suurepäraselt linnaliikluses. Erinevalt varasemast praktikast ei pea ettevõtte töötajad edaspidi uusi pakiveokullerid tänaval saatma,

„R2-D2 ja C-3PO ei vaja puhkust, haiguspäevi, nad ei nõua, et kontoris oleks lauatennise laud, kott-toolid, et kogu aeg oleks saadaval värsked puuviljad, pizza ja pirukad,“ kiitis Heinla äsja palgatud pakiveorobotite plusse.

„Nad ei nõua oma töö eest tasu, mis ületab mitmekordselt Eesti keskmist palka ning neile pole vaja aasta lõpus maksta boonuseks aktsiaoptsioone. Kokkuvõttes win-win olukord nii ettevõtte omanikele kui investoritele. Nende robotite puhul piisab, kui neil regulaarselt akud täis laadida ning aeg-ajalt õlitada,“ selgitas Heinla uute robotite palkamisest saadavat majanduslikku kasu.

Starshipi uued töötajad R2-D2 ja C-3PO saabuvad Eestisse veebruari alguses ning peale paaripäevast kohanemisperioodi alustavad Tallinna tänavatel oma pakivedamise töid.

SAMAL TEEMAL

SENSATSIOONILINE FOTO: 2 robotit seksisid Tallinnas keset ülekäigurada

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga