RAHVUSVAHELINE SKANDAAL: Facebook eemaldab oma emotikonidest rassistliku “OK” käemärgi!

0 Shares

Selle mitmetähendusliku käemäergi lubas Facebook eemaldada oma emotikonide seast nii kiiresti kui võimalik
(Foto: Pinterest.com)

Tänasel riigikogu XIV koosseisu esimesel kogunemisel andsid kõik saadikud ka ametivande. Nende seas ka EKRE liige Ruuben Kaalep, kes näitas pärast vande andmist saalile mitmetähenduslikku käemärki. Käemärki, mida peetakse valge rassi ülemvõimu sümboliks, näitas kohtus ka Uus-Meremaa mošeetulistaja. Tegemist on märgiga, mida paremäärmuslased on hakanud selle mitmeti tõlgendatavuse tõttu kasutama avaliku ruumi trollimiseks.

„See on hea tuju märk,“ selgitas Ruuben Kaalep ajakirjanikele, keda huvitas, mida tähendas tema käemärk, mida ta riigikogu saalis näitas.

Täpsustuste peale, et tegu on ka rassistliku märgiga, mis viitab valgete ülemvõimule, ütles Kaalep: „See on absurd! See on absurd! Siin ei olnud mitte midagi seesugust.“

Just sellist mitmetähenduslikku käemärki näitas täna Riigikogus Ruuben Kaalep
(Foto: Postimees)

Kui esialgu tundus, et sellega asi piirdub, siis praeguseks on olukord kasvanud rahvusvaheliseks skandaaliks! Nii teatas sotsiaalmeedia platvorm Facebook, et eemaldab oma emotikonide seast „OK käemärki“ kujutava emotikoni.

„Tänu Ruuben Kaalepile jõudsime järeldusele, et Facebooki platvormile ei ole sobilik sellise mitmetähenduslikku alatooniga emotikoni kasutamise võimaldamine. Seetõttu  eemaldame antud emotikoni oma valikutest. Vabandame kõigi inimeste ees, kes tunnevad ennast selle kasutamise pärast solvatuna või puudutatuna,“ kommenteeris teemat Facebooki esindaja.

Facebooki esindaja lisas, et ettevõtte teostab koheselt sisejuurdluse, et tuvastada töötaja, kes võimaldas antud emotikoni kasutamise Facebookis.

Hea abiratas.ee lugeja, anna kommentaarides teada, mida arvad sina Ruuben Kaalepi näidatud käemärgi kasutamise kohta?

LOE LISAKS:
UUS RIIGIKOGU ALUSTAS TÖISELT: kohe esimesel tööpäeval moodustati Vuntsikandjate parlamendirühm

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga