Riigikogu ja valitsus peavad ühispalvuse, et Rootsis ja Norras hakkaks vihma sadama

Riigikogu
42 Shares

Kolmapäeval toimub Riigikogu ja Vabariigi valitusse ühispalvus, et Rootsis ja Norras hakkaks vihma sadama, mille tulemusena alaneks elektrienergia kõrget hinda

Täna teatasid Riigikogu ja Vabariigi valitsuse pressiteenistused, et selle nädala kolmapäeval kell 10:00 toimu Riigikogu ja valituse ühispalvus.

Ühispalvuse käigus edastavad riigikogu liikmed ja valitsuse ministrid kõigevägevamale Jumalala oma ühised palved, millega palutakse tugevaid vihmasadusid Rootsi ja Norrasse.

Uute tugevate vihmasadude tulemusena saaksid Rootsi ja Norra arvukad hüdroelektrijaamad suurendada oma elektrienergia toodangut, mille tulemusena langeks praegused kõrged elektrienergia turuhinnad.

“Valitsus on praeguses energiakriisis koos Eesti rahvaga ja ei jäta kasutamata mitte ühtegi võimalust praeguse kõrge elektrihinna vähendamiseks,” selgitasid üheksoos peaminister Kaja Kallas (Reformierakond) ja riigikogu esimees Jüri Ratas (Keskerakond).

Peaminister Kallas ja riigikogu esimees Ratas kutsusid kogu Eesti rahvast ühinema kolmapäeval toimuva Riigikogu ja valitsuse ühispalvusega.

“Mida rohkem on palvusel osalejaid, seda tugevam on meie ühise palve jõud ning seda kõvemini see palve kõiksevägevama Jumalani jõuab,” olid peaminister ja riigikogu esimees ühel meelel.

* Ülapilt: Erik Peinar

One Comment on “Riigikogu ja valitsus peavad ühispalvuse, et Rootsis ja Norras hakkaks vihma sadama”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga