RIIK KOMPENSEERIB LIIGA VÄIKESE PALGATÕUSU: Koalitsiooniparteid jõudsid kokkuleppele saamata palgatõusu kompenseerimise meetmes!

Kaja Kallas, Jüri Ratas
16 Shares

KAJA KALLAS JA JÜRI RATAS TÄHISTAVAD UUE KOKKULEPPE SÜNDI, MILLEGA KOALITSIOONIPARTERID LEPPISID KOKKU LIIGA VÄIKESE PALGATÕUSU KOMPENSEERIMISE MEETMES (FOTO: RAUL MEE)

Peaminister Kaja Kallas kinnitas, et koalitsioonipartnerid Reformierakond ja Keskerakond jõudsid kokkuleppele saamata palgatõusu kompenseerimise meetmetes, millega kompenseerib riik liiga väikese või ära jäänud palgatõus nendele inimestele, kelle viimase 3 kuu palgatõus on jäänud alla 30%.

Kallase sõnul jõudsid Reformierakond ja Keskerakond kokkuleppele liiga väikese palgatõusu kompenseerimises pea nädal aega kestnud pingeliste läbirääkimiste tulemusena.

Kallas ütles, et uued meetmed tulevad nullbürokraatiaga, on lihtsamad ja aitavad inimesi päriselt.
“Inimesed ei pea käima oma paberitega valla- või linnavalitsuste uste taga, ei pea tegema midagi infotehnoloogiliselt. Seda teeb riik nende eest,” selgitas Kallas.

“Lähtusime põhimõttest, et mitte keegi ei peaks liiga vähe kasvanud palga tõttu und kaotama. Seetõttu lõid koalitsioonierakonnad juba kehtinud kõrgete energiahindade hüvitamise paketi kõrvale veel täiendav väikese palgatõusu kompenseerimise meetme, mis rakendub automaatselt,” sõnas Keskerakonna esimees Jüri Ratas.

Peaminister Kallas selgitas, et praeguses kiire palgakasvu keskkonnas on oluline, et antud meetme pakett oleks lihtne, tõhus ja nullbürokraatiaga rakendatav.

„Reformierakond peab tähtsaks, et üleüldise kiire palgakasvu tingimustes saaksid sellest osa kõik palgasaajad, ka need kelle palk pole viimasel ajal kasvanud või on kasvanud vähem kui Eestis keskmiselt. Oma inimestele on abikäe ulatanud paljud Euroopa riigid, Eesti ei saa jääda kõrvaltvaatajaks,” lisas Kallas.

Valitsuse poolt heaks kiidetud väikese palgakasvu kompenseerimise pakett koosneb 3 osast:

  • Valitsus hüvitab igale inimesele palgakasvu, mis on maksimaalselt 30% inimese detsembrikuu brutopalgast. Kui inimese palk on viimase 3 kuu jooksul kasvanud vähem kui 30% tema brutopalgast, hüvitatakse talle palgakasv, mis jäi puudu 30% palgakasvust.
  • Palgakasvu laeks on määratud 30% inimese detsembrikuu brutopalgast. (See tähendab, et kui inimese palk poole viimase 3 kuu jooksul üldse kasvanud, siis lisab valitsus tema praegusele palgale summa, mis võrdub 30% tema detsembrikuu brutopalgast.)
  • Uus meetmepakett hakkab kehtima veebruaris ja kestab esialgselt kuni juunini.

Lisaks sõnasid nii Kallas kui Ratas, et inimestele palgatõusu hüvitamise kokkuleppe saavutamine näitab valitsuse oluliselt paranenud tervist.

Hea Abiratta lugeja! Anna meile allpool kommentaarides teada, mida arvad sina valitsuse poolt heaks kiidetud väikese palgatõusu kompenseerimise meetmes? Kas sinu arvates on kompenseeritavale summale 30% piiri seadmine piisav või jääb see liiga väikeseks?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga