RÕÕMUSÕNUM: Lõpuks ometi ilmus Rainer Vakrast persoonilugu Eesti Ekspressis!

0 Shares

Rõõmustav Rainer Vakra – any publicity is good publicity!
(Foto: Tiit Blaat, Eesti Päevaleht)

Tänane Eesti Ekspress paljastas, et kõigi poolt palavalt armastatud Riigikogu saadik Rainer Vakra sai tõenäoliselt oma kõrghariduse plagiaadiga ning tõenõoliselt on Rainer Vakra oma Tartu Ülikooli lõputöö maakeeli öeldes lihtlabaselt maha viksitud ühest Säästva Eesti Instituudi raportist.

Nagu juba traditsiooniks on saanud, ei lepi Abiratas.ee Eesti ühiskonna jaoks oluliste sündmuste puhul ainult sündmuste pealiskaudse kirjeldamisega, vaid puurime ennast läbi selliste sündmuste tagamaade. Nii küsis Abiratas.ee kommentaare ka asjaosalistelt endalt.

Lugupeetud Rainer Vakra, kuidas kommenteerite Eesti Ekspressi tänast artiklit?
Mida siin kommenteerida? Minu kui Riigikogu liikme seisukohast vaadatuna – nagu öeldaks any publicity is good publicity! Selles mõttes suur tänu Ekspressile, et tänu neile saan nüüd, otse enne järjekordseid Riigikogu valimisi, kõvasti reklaami oma isikule!

Tundub, et oleksite isegi nagu rõõmus selle artikli üle?
Muidugi rõõmustan, selge see! Kas Te ikka teate, kui raske on saada endast persoonilugu Ekspressi? Ega Ekspress iga nädal ka minust kirjuta. Selle õnnetu lõputöö kirjutasin aastal 2001 ja võttis aega tervelt 17 aastat, enne kui Ekspress minust nüüd lõpuks ometi ühe persooniloo kirjutas. Kujutate endale ette, ma pidin 17 aastat ootama! 

Ekspress on juba eelnevalt kirjutanud oma persooniloo enamusest olulistest sotsiaaldemokraatidest. Jevgeni Ossinovski, Indrek Saar, Eiki Nestor, Jüri Pihl, Marina Kaljurand, Marju Lauristin – kõigist olulistes sotsidest on juba ammu ilmunud Ekspressis persoonilood.  Nüüd, lõpuks ometi, sai Ekspress aru, et mina olen ka oluline sotsiaaldemokraat! Lihtsalt kuidagi kaua pidin ootama.

Aga kuidas Te kommenteerite artiklis välja toodud plagiaadisüüdistusi?
Seda on väga raske kommenteerida. See kõik oli nii ammu, kes seda 17 aasta tagust aega ikka nii konkreetselt enam mäletab.

Aga proovite äkki siiski veidi meenutada?
Nagu kõigil teistel normaalsetel üliõpilastel, see lõpetamise eelne kevad-semester oli üks lõbus periood. Sisuliselt oli õppetöö juba möödas ja jäänud oli ainult lõputöö kirjutamine, eks see üks lõbus aeg oli – pidev pidu ja pummelung. Alati leidus ühikas keegi, kellel oli paar pudelit külma õlut eelmisest päevast alles. No ja me sõpradega olime täiesti tavalised normaalsed üliõpilased. Kui õllepudel lauale pandi, eks siis kusagilt leiti veel ka teine ja kolmas. Aga kui juba õlu oli  laual, siis leiti ka viin lauale – nagu öeldakse пиво без водки денги на ветер. Ja nii see viimane semester meil lõbusalt möödus.

Kuidas Te selliselt lõbusalt aega veetes siis selle lõputöö valmis saite?
Probleem oligi selles, et lõpusemester möödus kuidagi märkamatult kiiresti. Ja siis mingil hetkel ärkad ja saad aru, et 3 nädala pärast on vaja lõputöö esitada. Väga keeruline hetk, eks? Aga ma olin juba nooruses selline kena sihvaks noormees, iga neiu unistus, meeldisin alati naistele. Eks sai seal paarile kursuseõele öeldud, et tahad minuga käis, kriba mulle üks lõputöö valmis. Ja mingil ajal oligi see lõputöö mul olemas, kes konkreetselt selle mulle andis või millal andis – kahuks ei mäleta enam. Igal juhul ühel hetkel valmis see lõputöö oli, esitasin ülikoolile ja kogu lugu. Kaitsmisel sain hindeks 5 ja mina olin rahul!

Kas poleks olnud lihtsam tellida see lõputöö raha eest mõnelt tublimalt kaasüliõpilaselt? Et tema kirjutab Teile lõputöö, Teie viskate veidi pappi ja kõik oleks korras olnud. Ja poleks praegust jama ja seda seletamist?
No selge see, et praegu tagant järele vaadates oleks selline variant loogilisem olnud. Aga olin toona noor ja elukogemuseta, ei tulnud sellise idee pealegi. Ja kust võtab vaene tudeng veel raha, et lõputöö kirjutamise eest kellelegi maksta. Ega mul toona polnud praegust riigikogulase sissetulekut. Toona läks enamus raha ikka õlle peale. Mis üle jäi, selle eest sa Zavoodist või Illegaardist küüslauguleibasid osta ja siis oligi raha otsas.

Juba lähiajal saavad soovijad osaleda Rainer Vakra poolt läbi viidaval koolitusel
“Kuidas kirjutada ülikooli lõputöö maksimimhindele”
(Foto: Andres Putting, Delfi)

Mida Te peale praegust skandaali edasi plaanite teha?
Pole siin pikalt niisama vahtimist! Plaanin sellise hea reklaami kiirelt rahaks pöörata ja hakkan praegustele üliõpilastele oma elukogemust jagama. Juba lähiajal plaanin hakata andma kursust “Rainer Vakra mesitriklass “Kuidas kirjutada ülikooli lõputöö maksimumhindele”.“

Kas Te olete kaalunud näiteks poliitilise vastutuse võtmist ja oma Riigikogu liikme kohast loobumist?
No tule eile meile!  Te olete ikka tõeline naljamees! Miks ma peaks? Vaadake, milliseid jamasid Riigikogu liikmed varasemalt kokku on keeranud ja keegi pole oma kohast loobunud. Miks peaks nüüd mina mingi 17 aasta taguse mõttetu asja pärast siin mingit vastutust võtma?

Selline sai meie intervjuu Rainer Vakraga. Abiratas.ee soovib Rainer Vakrale edu ettevõtmistes ja jälgib põnevusega edasisi arenguid antud skandaalis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga