RÕÕMUSÕNUM RAHVALE: Kuigi Elekter on meil kallim kui Soomes, siis viin on Eestis kordades odavam!

Kallis elekter, odav viin
60 Shares

Viimasel ajal märgatavalt kallinenud elektrihinna taustal soovib valitsus edastada Eesti elanikele üle hulga aja ühe rõõmusõnumi.

Nimelt kinnitas valitsus , et vaatamata sellele, et elektrihind on viimasel ajal olnud Eestis ligi kaks korda kallim kui Soomes, siis viina hind on meil jätkuvalt üle kahe korra odavam. Valitsus loodab, et antud sõnum rõõmustab suurt osa Eestimaa elanikest, eriti kohe algava nädalavahetuse ootuses.

Valitsuse rõõmusõnumit rahvale kinnitas ka Statistikaamet, kelle sõnul maksab näiteks kõige tavalisem Laua Viin meie kaubanduskettides orienteeruvalt 8-9 eurot (0,7 liitrine) pudel, aga Soomes maksab sama suur pudel viina 19-20 eurot ehk lüle kahe korra rohkem ku Eestis.

Sama seis on ka lahja alkoholi kategoorias, kus Eestis on lahja alkoholi hinnad keskmiselt kaks korda odavamad kui Soomes.

“Võib-olla tõesti tuleb tänu kallimale elektrihinnale Eesti peredel hoida lähiajal kokku kodu kütmiseks vaja mineva elektrienergialt,” selgitas valitsuse pressiesindaja. “Ja kuigi meie inimestel seisavad ees ehk veidi jahedamad nädalavahetused võrreldes meie põhjanaabritega, siis on valitsus kindel, et samal ajal on meie elanike nädalavahetused palju lõbusamad ja meeleolukamad kui soomlastel.

Hea Abiratta lugeja! Anna meile kommentaarides teada, kas ka sina jagad valitsuse rõõmu? Kas sa rõõmustad, et vaatamata kallile elektrile on alkohol Eestis mitu korda odavam kui Soomes?

* Ülafoto: Maaleht / Martin Ahven

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga