RÕÕMUSÕNUM TALLINLASTELE: Taavi Aasal õnnestus sulgeda vangikoopasse aastaid linna oma hirmuvalitsuse all hoidnud Ülemiste Vanake

0 Shares

Sellesse vangikoopasse heideti hirmus Ülemiste Vanake. Vangikoopa suu suleti mitme meetri paksuse betoonseinaga. Vangikoopa ees annab vapper linnapea Taavi Aas veel viimaseid instruktsioone
koopasuu ees valvet pidama hakkavale tunnimehele.
(Foto: Erik Prozes, Postimees)

Linna oma hirmuvalitsuse all hoidnud Ülemiste Vanake heideti vangikongi

Eile levis kulutulena üle Tallinna rõõmusõnum – meie tublil linnapeal Taavi Aasal õnnestus kinni püüda Ülemiste Vanake, kes paigutati koheselt spetsiaalselt selleks otstarbeks ehitatud vangikoopasse ning vangikoopa suu suleti mitme meetri paksuse paneelseinaga.

Tallinlased, kes olid juba aastaid harjunud elama Ülemiste Vanakese hirmuvalitsuse all, saavad nüüd saabuvat kevadet tervitada kergendustundega, Ülemiste Vanakese hirmuvalitsus Tallinnas on lõppenud.

Kõik on kindlasti kuulnud legendi Vana Toomasest ja Ülemiste järves elutsenud Vanakesest. Varasemalt usuti, et tegemist ongi ainult legendi või mõistujutuga. Kahjuks osutus see legend tõeks, kui 2013. aasta oktoobrikuus väljus Ülemiste Vanake oma kodusest järvest, et asuda meie armsat kodulinna valitsema ja terroriseerima. Sellest ajast alates on tallinlased pidanud elama selle kohutava Vanakese terrori ja hirmuvalitsuse all.

Lasteaedadele mõeldud kempsupaberi ja teeaukude remondiks planeeritud raha pidi linnavalitsus maksma üüratuks andamiks

Et vältida linna lõplikku hävingut, pidi linnavalitsus igal aastal maksma linnaeelarvest tohutuid rahasummasid hirmsuureks andamiks Ülemiste Vanakesele, et see linna Ülemiste järve veega üle ei ujutaks.

Hirmus hetk, kui Ülemiste Vanake väljus 2013. aastal Ülemiste järvest ja võttis Tallinna linna oma hirmuvalitsuse alle. Pildil näeme, kuidas toonane linnapea Edgar Savisaar ja teised linnavalitsuste liikmed pidid kohutavale Ülemiste Vakesele truudust vanduma ning kohustuma talle maksma linnakassast palju raha andamiks.
(Foto: Rauno Volmar, Delfi)

Tänaseks on selgunud, et eksis see, kes arvas, et linnavalitsus suunas osa raha linna eelarvest kuidagi omadele või Keskerakonna kassasse. Asjad polnud hoopiski nii. Eksisid kõik, kes nii arvasid. Kõik see raha, mis varasemalt oli plaanitud lasteaedade remondiks, lasteaedadesse kempsupaberi ostmiseks, mänguväljakute ehitamiseks või teede remontimiseks – kõik see tuli maksta andamiks koletule Ülemiste Vanakesele. Kuna vanakese soovitud andamisumma kasvas iga aastaga, tuli ka järjest suuremaid summasid suunata linaeelarvest Ülemiste Vanakesele andamiks.

Isegi Tallinna linna senini kõige legendaarsem linnapea Edgar Savisaar, kes on tuntud oma leidlikkuse ja poliitilise kavalusega, ei suutnud Ülemiste Vanakese ikkest kõrvale manööverdada ja pidi pikki aastaid talle tohutut andamit maksma.

Õnneks, tänu praeguse linnapea Taavi Aasa meeleheitlikule ja ennastsalgavale tööle, õnnestus Ülemiste Vanake lõpuks tabada ja päästa Tallinn tema rängast ikkest.

Võimalus tasuta kasutada tasuta ühistransporti

Linna päästja ja sangari Taavi Aasa tegu ei ole jäänud tähelepanuta. Peale Ülemiste Vanakese vangikoopasse heitmist on tänulike tallinlaste seas juba hakanud levima ettepanekud anda Taavi Aasale aunimetus “Linna Vapper Kaitsja ja Päästja”. Samuti soovitakse, et Taavi Aasal oleks elu lõpuni garanteeritud võimalus tasuta kasutada linna tasuta ühistransporti

Linnarahvas soovib Vana Toomase kuju asendada Taavi Aasa kujuga

Tänulikud linnaelanikud on algatanud ka kampaania, et jäädvustada eilse kangelase Taavi Aasa nimi ajaloo annaalidesse, tuleks praegu Raekoja tornis vapralt seisev Vana Toomase kuju asendada Taavi Aasa kujuga. Vana Toomas, kes iidse legend järgi pidi Tallinna kaitsma kohutava Ülemiste Vanakese eest, ei suutnud kahjuks seista oma ülesannete kõrgusel. Just tema hooletu suhtumise tõttu oma kohustustesse õnnestus Ülemiste Vanakesel järvest väljuda ja Tallinn oma hirmuvalitsuse alla võtta.

Loodetavasti hakkab kunagi just Taavi Aas seisma vapralt praeguse Vana Toomase asemel kõrgel Raekoja tipus, et valvata linlaste meelerahu üle.
(Foto: Aleksei Nemov)

Seetõttu ei vääri Vana Toomas seda au, et seista oma praegusel kohal ja vaadata kõrgelt Raekoja tornitipust üle linna alla linnarahva peale. Tema asemel peaks Raekoja tipus seisma Taavi Aas, kes jälgiks seal oma valva pilguga, et linnarahvas oleks Ülemiste vanakese eest kaitstud igavesest ajast igavesti.

Üks anonüümne linnakodanik kommenteeris veel lõbusalt, et Taavi Aasa vuntsid ei jää mitte kuidagi alla Vana Toomase vuntsidele, seetõttu on Vana Toomase asendamine Taavi Aasaga igati õigustatud.

Sobib nagu valatult asendama praegust vana Toomast – vähemalt vuntsid on Taavi Aasal sama vägevad!
(Foto: IMDB)

Abiratas.ee loodab, et kuna kohutav Ülemiste Vanake saab lõpuks vangikongi lukustatud ning enam ei pea talle maksma andamiks tohutuid summasid linna eelarvest, siis järgnevatel aastatel saavad augud linnatänavatel kiiresti parandatud. Samuti hakkab igas lasteaias olema piisavalt kempsupaberit ning laste mänguväljakud saavad remonditud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga