RÕÕMUSÕNUM: Tallinn saab lumevabaks hiigelfööni abil!

Hiigelföön
40 Shares

SELLE HIIGELFÖÖNI ABIL PLAANIB TALLINN LINNATÄNAVAD KIIRESTI LUMESST PUHTAKS SULATADA

Tallinna linnavalitsus edastab rõõmusõnumi kõigile tallinlastele, kelle igapäevane elu on olnud viimastel päevadel häiritud lumiste ja libedate tänavate tõttu.

Viimaste päevade jooksul Tallinnasse maha sadanud rohke lume tõttu pidas linnavalitsus täna hommikul kriisikoosoleku. Koosolekul jõudis linnavalitsus arusaamisele, et liigse lume äravedu Tallinnast on liiga kulukas, aeganõudev ning linnale üle jõu käiv.

Lume äraveo asemel otsusustas linn kasutada hiigelfööni, mille abil loodetakse linnatänavad kiiresti lumest puhtaks sulatada. Linnavalitsus selgitas, et hiigelfööni soetas Tallinna linn juba sügisel, et valmistuda lähenevaks talveks.

„Täna saame öelda, et vähemalt selle aastal ei saabunud talv pealinna ootamatult,“ selgitas Tallinna Kommunaalameti juhataja Ain Valdmann.

Valdmanni selgituste kohaselt soetas Tallinn hiigelfööni just sellel põhjusel, et rohke lume kokku kogumine ja äravedu on kulukas ja aeganõudev. Hiigelfööni abil on võimalik kogu linnatänavatele maha sadanud lumi aga kiiresti koha peal ära sulatada

Hiigelfööni abil loodetakse saada Tallinna teed ja tänavad lumevabaks 2-3 päeva jooksul. Seda muidugi eeldusel, et vahepeal uut lund juurde ei saja.

Alates homsest rakendatakse hiigelföön täiel võimsusel tööle, et linna tänavad lumest puhtaks sulatada. Lume sulatamist alustatakse Lasnamäelt (“Ikkagi linnavalitsuse kõige olulisem elektoraat,” kommenteeris Ain Valdman), kust liigutakse edasi Põhja-Tallinna ja Pirita suunas.

Peale seda, kui linnatänavad on lumest puhtaks sulatatud, on ka linnarahval võimalik hiigelfööni oma silmaga näha ja käega katsuda.

Hiigelfööni on demonstreeritakse terve järgmise nädal jooksul Vabaduse väljakul, kus seadme omadusi tutvustab koha peal linna kommunaalameti juhataja Ain Valdmann isiklikult. Kõigil soovijatel on kohapeal võimalik teha ka selfisid koos Ain Valdmanni ja hiigelfööniga.

Kommunaalamet juhib elanike tähelepanu sellele, et hiigelfööni töötamisel võib esineda kogu linnas tugevaid sooja õhu puhanguid.

Lisaks prognoositakse, et suure hulga lume kiire  sulatamise tõttu võib esineda liigse sulavee põhjustatud üleujutusi. Seetõttu soovitakse inimestel järgmise paari päeva jooksul  kanda kõrge säärega kummikuid.

Ülafoto: guestofaguest.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga