RÕÕMUSÕNUMID SAARLASTELE: Kuressaare linnavalitsus soovib linna ümber nimetada Veneetsiaks

424 Shares

Kinnitus kvaliteetsest ehitustööst – sada protsenti veekindel Kuressaare peatänav.
(Foto: Maanus Masing/Saarte Hääl)

Lõpuks ometi saame vahendada röömusõnumeid Kuressaare linnast Saaremaalt.

Teadaolevalt kestis lausa kaks suve Kuressaare peatänava põhjalik renoveerimine.  Nüüd, peale pikka ootamist, informeeris Kuressaare linnavalitsus kõiki järgmistest rõõmsatest uudistest:

  • peatänava renoveerimistööd on lõpetatud;
  • tänu eile sadanud vihmale sai edukalt teostatud ehitustööde kvaliteedi kontroll;
  • linnavalitsus kinnitab, et Kuressaare uus peatänav on 100% veekindel ja peab kinni kogu vee, mis tänavale satub.

Seoses sellega, et edaspidi saavad Kuressaare tänavad olema rohkem vee all kui vee peal, esitas Kuressaare linnavalitsus vabariigi valitsusele taotluse, et nimetada Kuressaare ümber Veneetsiaks.

“Töepoolest, taotleme Kuressaare ümbernimetamist Veneetsiaks,” kommenteeris linnapea Madis Kallas linna nimevahetustaotlust. “Vaadake ise, kui ilusad tänavad, ee….. see tähendab kanalid hakkavad meil siin edaspidi olema.”

Renoveeritud peatänav läbis kvaliteedikontrolli ja on 100 veekindel

“Tänu eile sadanud vihmale saime kinnitust, et peatänav peab vett! Täiega! Täpselt nii, nagu projekt ette nägi, on uus peatänav sada protsenti veekindel! Eilne vihm töestas, et mitte ühtegi tilka vett uus peatänav läbi ei lase,” rõõmustas linnapea.

“Praegune peatänav on alles nii öelda esimene pääsuke,” jätkas linnapea Kallas. “Vastavalt meie plaanidele ehitatakse lähima paari aasta jooksul  köik Kuressaare tänavad sama veekindlateks  nagu praegune uus peatänav.“

“Siis saavad Kuressaares olema praeguste tänavate asemel kanalid ja Kuressaare hakkab välja nägema täpselt sama uhke nagu Veneetsia linn Itaalias. Ja kui linn näeb juba välja nagu Veneetsia, siis peab ka tema nimi olema Veneetisa! Sellest tulenevalt soovimegi muuta linna nime, mis suurendab kindlasti ka linna atraktiivsust nii sise- kui välisturistide silmis!” selgitas rõõmsameelne linnapea.

Rõõmsad Kuressaare elanikud nautimas uusi linnakanaleid, mida varem kutsuti tänavateks.
(Foto: Irina Mägi/Delfi.ee)

Linnaelanike kommentaarid

Uurisime ka tänaval kohatud juhuslike möödujate arvamust, mida nad arvavad linnavalitsuse plaanide kohta.

Kohalik elanik Tuuli (26): „2 aastat renoveerimist ja nüüd esimese vihmaga selline tulemus? Ei oska selle peale kosta muud, kui “Aitäh, linnavalitsus! Aitäh, ehitajad! Money well spent!” (tõlge: „Suur tänu linnavalitsusele ja tublidele ehitajatele hästi tehtud töö eest – Google Translate)

Kohalik elanik Heino (30): „Ei teagi kohe, mida öelda selle köige peale Ei tundu nii oluline hetkel. Hetkel on palju olulisem küsimus, kuidas maja alumiselt korruselt vee välja saaks.“

Kuressaaret külastav mandrielanik Toomas (37): „Keegi võiks neilt peatänavat renoveerinud meestelt uurida, et kas nad midagi ei unustanud? Näiteks, kas nad ei unustanud nii juhuslikult ehitada kanalisatsiooni selle peatänava alla…“  

Möödunud soome spa-turisti Matti (42): „Helvetti, et pääse enää kuiva-jalkaiseen pubini…” (tõlge: „Ilus vaatepilt, väga meeldib see uus peatänav” – Google Translate)

Linnaelanike tänusoov linnale ja tublidele ehitajatele.
(Foto: Maanus Masing/Saarte Hääl)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga