SAARLASED TEGID ÄRA: Kuressaares avati Eesti esimene avalik koroonaviiruse vastu mõeldud kogu keha desinfitseerimispunkt

326 Shares

ESIMENE JULGE KASUTAJA LÄBIMAS “ALTPESU” PROTSEDUURI – ALAKEHA JA JALGADE DESINFITSEERIMINE KOROONAVIIRUSE VASTU (FOTO: KUVATÕMMIS VIDEOST)

Saaremaal Kuressaare linna keskväljakul avati täna avalik desinfitseerimispunkt, kus iga soovija saab lasta ennast üle terve keha desinfitseerida koroonaviiruse vastu. Taoline avalik desinfitseerimiseks mõeldud kasutuspunkt on esimene Eestis, taolist desinfitseerimisvõimalust ei leidu hetkel mitte üheski teises Eesti linnas.

“Seoses suure koroonaviirusesse nakatunud inimeste arvuga, on Kuressaaret nimetatud mitmelgi korral Eestimaa koroonapealinnaks,” kommenteeris teemat Saaremaa vallavanem Mikk Tuisk.

Uue avaliku desinfitseerimispunkti avamisega soovib Kuressaare näidata, et nad hoolivad nii oma linna elanikest kui kõigist linna külalistest, kellel avaneb edaspidi võimalus ennast linna keskväljakul üle keha desinfitseerida.

Vallavanem Mikk Tuisk selgitas, et uue desinfitseerimispunkti avamine Kuresaares näitab, et Kuressaare soovib vabaneda „koroonapealinna“ tiitlist.

„Loodame, et tänu uue avaliku koroonaviiruse vastu mõeldud desinfitseerimispunkti avamisega julgevad ka mandriinimesed tulla jälle Saaremaale,“ selgitas Tuisk.

Internetis levib juba ka mobiiltelefoniga filmitud video, kus esimene julge testija katsetab avaliku desinfitseerimispunkti võimalusi.

Esimene julge kasutaja testimas koroonaviiruse vastu mõeldud desinfitseerimispunkti. Fotod on küll hägused, aga desinfitseerimise tulemused olid suurepärased, kinnitas kasutaja.
(Foto: kuvatõmmis videost)

Abiratas uuris esimeselt kasutajalt, mis mulje uus desinfitseerimispunkt jättis.

„Esimesed emotsioonid on igati meeldivad ja positiivsed!“ kommenteeris julge kasutaja.

„Lõpetasin hetk tagasi desinfitseerimisprotseduuri ja mul on kohe uuem, puhtam tunne. Esimese proovina lasin endal desinfitseerida eelkõige jalad ja alakeha osa, aga juba lähipäevil tulen ja desinfitseerin ennast üle terve keha!“ kinnitas julge naisterahvas.

„Tänu hetk tagasi lõpetatud desinfitseerimisprotseduurile olen kindel, et lähiajal olen ma hästi kaitstud koroonaviiruse eest!“ kinnitas esimene desinfitseerimispunkti testija.

Lisaks Kuresaare linnale plaanivad sarnased avalikud desinfitseerimispunktid juba lähiajal avada ka Tallinn, Pärnu, Tartu ja Võru. Loodetavasti lisanduvad edaspidi siia nimekirja ka kõik ülejäänud Eesti linnad.

Hea Abiratta lugeja! Anna meile kommentaarides teada, kas sina oleksid valmis kasutama sellist avalikku desinfitseerimispunkti! Millises linnas on veel vajalik taoliste desinfitseerimispunktide avamine?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga