SALADUS PALJASTATUD: La La Ladies lõpetas, Ka Ka Ladies alustab!

0 Shares

Just niimoodi rõõmsalt kohvi juues panid Kaja Kallas (vasakul) ja Kadri Simson aluse uuele ansamblile Ka Ka Ladies
(Foto: Madis Sinivee / Postimees)

Eelmine nädal oli Eestimaal erakordne – ei juhtu just tihti, et ühe nädala jooksul toimub Eestis mitu märkimisväärset sündmust. Just selline harukordne juhus oli eelmisel nädalal.

Kaja Kallase ja Kadri Simsoni salakohtumine kohvikus

28. märtsil nägi tähelepanelik Delfi lugeja Kadri Simsonit ja Kaja Kallast kesklinna kohvikus Kohvipaus ühte aknaalust lauda jagamas. Kadri Simson kommenteeris Delfile, et poliitikast huvi tundvate inimestena pakkusid naistele kõneainet ka käimasolevad koalitsiooniläbirääkimised ning seetõttu otsustasid Kallas ja Simson minna koos lähedal asuvasse kohvikusse, et kumbki üks tee juua.

Jälgides Kadri Simsoni kehakeelt ja kuulates tema kommentaari, sai iga vähegi kogenum inimene kohe aru, et oma esialgse vastusega üritas Kadri Simson inimestele lihtsalt puru silma ajada ning kohtumise tegelikku põhjust varjata.

La La Ladies teatas oma laialiminekust
26. märtsil teatas sotsiaalmeedia vahendusel oma laialiminekust kümnete miljonite eestlaste lemmikansambel La La Ladies. Ansambli laulja Kethi Uibomägi rääkis raadiole Elmar antud intervjuus, et kuigi kurbusepisaraid sai ka valatud, mindi lahku siiski sõbralikult. Laialimineku põhjuseks oli kõigi ansambliliikmete soov teha oma sooloprojekt.

Esmapilgul tunduvad need kaks sündmust täiesti juhuslikud ning nende vahel puuduvad omavahelised seosed. Seetõttu pole imestada, et üsna pea peale Kadri ja Kaja konspiratiivset „teejoomist“ hakkasid meelelahutusringkondades levima kõlakad selle kohta, et kohe-kohe on avalikkuse ette astumas uus naisansambel.

Ka Ka Ladies teatas oma tulemisest

Öeldakse, et loodus tühja kohta ei salli. Sama reegel kehtib ka muusikamaailmas – kui üks ansambel läheb laiali, siis ei lähe kaua aega, kui tema asemele astub uus. Täna avalikustati uudis, et Kaja Kallas ja Kadri Simson asutasid uue naisansabli nimega Ka Ka Ladies ja plaanivad üsna pea alustada tuuritamist nii Eestimaa lavadel kui ka laias maailmas.

Abiratas.ee palus kommenteerida uue ansambli sünnilugu asjaosalistel enestel.

“Jüril, Mardil ja Helir-Valdoril on uue koalitsiooni moodustamine lõpusirgel ja kahjuks minul selles koalitsioonis kohta pole,” kommenteeris Kaja Kallas. “Mulle on selgeks saanud, et tõenäoliselt minust ikkagi ei saa uut peaministrit. Egas midagi, elus on muudki huvitavat, millega tegeleda. Mulle tundus, et ka Kadril, kes on tegutsenud aktiivselt eesti poliitikas vähemalt viimased 30 aastat, on tekkinud poliitikast väikene tüdimus. Seetõttu kutsusingi Kadri kohvikusse, et naiselikus õhkkonnas arutada üheskoos, millega peale poliitika oleks veel huvitav tegeleda. Ja siis jõudsimegi kuidagi ühisele mõttele luua oma ansambel”

“Olen juba mitu kuud harjutanud edukalt trummimängu. Võin öelda, et päris hästi tuleb välja, pole vaja üldse häbeneda. Isegi minu õpetaja on mind kiitnud, et veel veidi harjutamist ja olengi parem kui legendaarne Gunnar Graps. Need sõnad andsid julgust unistada oma ansambli loomisest,” lisas Kaja Kallas. (Seda, kuidas Kaja Kallas harjutab trummimängu, saad vaadata siin)

Nagu tavaks – Kadri Simson räägib eelkõige tasuta transpordist

“Mina olen samuti juba üsna tüdinud poliitikast,” kommenteeris omalt poolt ka Kadri Simson. “Minu missioon poliitikas on täidetud – terves Eestis on ühistransport tasuta! Ideaalis võiks meil Tallinnas olla ka tasuta metroo, siis oleks minu elutöö olnud veelgi suurem. Pole minu süü, et Tallinn on selline väike metroovaba linn. Kahjuks lõppes ka Edgar Savisaare valitsusaeg siin enne, kui ta jõudis Tallinnasse uhke metroo rajada. “

Lisaks unistab Kadri Simson, et ideaalis võiks ka kogu taksondus – Überid, Boltid-Taxify’d ja kõik muud taksod – olla tasuta, sest tegemist on ikkagi ühistranspordiga. Kadri arvates ongi nüüd hea hetk anda teatepulk üle teistele tegijatele.

„Nagu Kaja juba ütles, siis ka mina olen väsinud poliitikast ja olen otsinud uusi huvitavaid väljakutseid. Kui Kaja pakkus välja idee ühise ansambli moodustamisest, siis ei kahelnud ma hetkegi, olin kohe nõus!” lõpetas Kadri Simson

Kaja trummidel, Kadri süntesaatoril, otsitakse solisti

“Hetkel on meil ära jagatud nii, et mina mängin trumme ja Kadri süntesaatorit,” täpsustab Kaja Kallas. “Otsime veel oma uude ansamblisse solisti.”

Abiratas.ee küsimusele, keda on kaalutud uue ansambli solistina, vastas Kaja Kallas, et esimese kandidaadina kaaluti pikaaegset Keskerakonna poliitikut Märt Sultsi. “Märt on väga pikaajalise artistikogemusega ning samuti on tal aastate jooksul kogunenud suurearvuline fännide armee.”

Märt Sults ei olnud valmis läbima soovahetusoperatsiooni

“Kahjus olime sunnitud Märt Sultsi kandidatuuri kõrvale heitma. Meil on siiski plaanis naisansambel ning Märt polnud valmis läbi tegema soovahetusoperatsiooni. Millest meil on ääretult kahju, sest Märdi madal seksikas tämber oleks sobinud meie ansamblile ideaalselt,” kurvastas Kaja Kallas.

Kuula Märt Sultsi stiilinäidet siin:

Laulva Lasnamäe linnaosavanema Masha Yu stiil ei sobinud.

Lisaks Märt Sultsile kaaluti ka Lasnamäe linnaosa vanema Maria Jufrejeva-Skuratovski kandidatuuri. “Maria, esinejanimega Masha Yu, andis hiljuti välja oma esimese singli “Light My Body“. Seetõttu kaalusime ka teda meie ansambli solistiks. Kahjuks Masha Yu eelistab esitada kantri-muusikat, mis pole siiski päris meie ansambli stiil. Meie stiil tuleb rohkem noorte pärane ja tantsuline, rohkem selline Patuse Poole stiilis.“

„Lisaks ei ühtinud meie maitsed riietumisstiili osas.  Masha Yu armastab kanda peamiselt liibuvaid leopardimustrilisi rõivaid, aga meie Kadriga eelistame kaheksakümnendate disco stiili, sellist nagu omal ajal näiteks ABBA või Anne Veski,“ lisas Kaja Kallas.

Kuula Masha Yu läbimurde hitti „Light My Body“ siin:

Ansambel loodetakse hoida poliitiliselt tasakaalus

Omapoolse kommentaari lisab ka Kadri Simson: „Lisaks tundus mulle, et kuna Kaja on Reformierakonnast ning mina Keskerakonnast, siis teise keskerakondlase lisandumine kallutab uue ansambli poliitilise tasakaalu paigast. Seetõttu eelistame ansambli solistiks pigem mõne kolmanda partei esindajat – hetkel käivad meil läbirääkimised Kadri Raikiga Sotsiaaldemokraatidest, Kristiina Kallasega Eesti 200-st“ Mõlemad Ka Ka Ladiese  asutajaliikmed on kokkuvõttes väga optimistlikud ning loodavad leida solisti juba lähipäevil.

Mõlemad naised ise harjutavad igapäevaselt uue ansambli repertuaari, kuna esimesed kontserdid on plaanis anda juba enne jaanipäeva. „Esinemiskutsetest meil puudu ei tule, juba praegu on jaanipäev, jõulud ja aastavahetus praktiliselt broneeringuid täis. Kõik Eestimaa klubid ja kõrtsid juba ootavad meid – samaaegselt kontsertide andmisele on see meile ka suurepärane võimalus kohtuda kõigi meie valijatega!“ lõpetab Kaja Kallas optimistlikult.

Hea Abiratas.ee lugeja, anna kommentaarides teada, mida arvad sina uuest loodavast naisansamblist Ka Ka Ladies? Kas sinu arvates võiks Ka KA Ladies osaleda ka järgmisel aastal Eesti Laulul?

LOE LISAKS:

Kas Kaja Kallas valmistub lahkuma suurest poliitikast, et alustada tegevust muusikuna?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga