SALADUSLIKU KOPTERILENNU TAGAMAAD: Edgar Savisaar hakkab Droon-Karlssoniks!

0 Shares

Hiljuti lõi kohalikus meedias laineid uudis Edgar Savisaare ja Oleg Grossi ühisest kopterilennust. Nüüdseks on selgunud ka selle ühise kopterireisi tagamaad.

Nagu juba traditsiooniks on saanud, ei lepi Abiratas.ee Eesti ühiskonna jaoks oluliste sündmuste puhul ainult sündmuste pealiskaudse avaldamisega, vaid puurime ennast läbi selliste sündmuste tagamaade. Nii küsis Abiratas.ee kommentaare ka asjaosalistelt endalt.

Nagu eeldada võis, ei tee Edgar Savisaare kaliibriga mees mitte idagi juhuslikult, igal tema tegevusel on konkreetne eesmärk. Ka sellel korral polnud tegemist tavalise lõbusõiduga. Selgub, et endine Keskerakonna esimees, kunagine peaminister ja linnapea, kes nüüdseks kõigist oma endistest ametitest on priiks saanud ja võiks rahulikult oma koduses Hundisilma talus vaikselt pensionipõlve veeta, ei plaani siiski vaikselt oma kodus istuda.

Püssi põõsasse visata ei plaani ja jätkab aktiivselt tegutsemist

„Ehh, sõbrad, vara on mind veel maha kanda. Hoolimata paarist viimsael ajal esinenud tagasilöögist on mul veel purakat sees küll ja küll,“ kommentaaris endine poliitikamaastiku suurkuju Abirattale .

„Viimasel ajal päevadesse rõõmu ja vaheldust toonud kohtusaaga on õnnelikult läbi saanud, advokaat veel tegeleb siin rahade tagasinõudmisega. Nagu näete, ei võta mind ei püssi- ega ussirohi, samuti ei hakka minu peale  eesti seadusehammas. Nagu ma ennast sellest kohalikust seadusandlusest väljapoole asuvaks kuulutasin, nii ma sellest väljapoole ka jäin. Olen veel täies elujõus mees, ei plaani veel nii pea püssi põõsasse visata,” jätkas Savisaar oma selgitust.

„Parajalt paks mees oma parimais aastais“ – Edgar sai innustust tuntud lasteraamatust

“Paar päeva tagasi käis Siret Kotka mul külas, tõi Tallinna linnapoest kurki ja redist ja lugemiseks ühe raamatu. Hakkasin seda raamatut lugema ja seal oli peategelaseks üks “ilus, ülitark ja parajalt paks mees oma parimates aastates”. Ja äkki olin nagu välgust rabatud, see ilus, ülitark ja parajalt paks mees oma parimates aastates olen ju mina. See kuulus kirjanik Lindgren kirjeldas oma raamatus just täpselt mind. Ainuke erinevus raamatukangelasega seisneb selles, et mul pole propellerit selja peal. Mulle meenus kohe, et minu heal sõbral Oleg Grossil on ju helikopter. Et mis oleks, kui võtaks tema kopterilt propelleri, kinnitaks mulle selja peale ja siis saabki minust Karlsson. Kohe päris ehtne eestimaine Karlsson!”

Otsustas hakata Karlssoniks, et taevas vigurlendu teha

Savisaar jätkab: “Ei no täiesti suurepärane idee, mootor selga ja hakkan Karlssoniks. Aga mitte Karlsson Katuselt, vaid motoriseeritud Edgar Hundisilmalt! Mõtle, milline tore idee, saaksin lennata sinna kuhu tahan, ratastooli poleks üldse vaja. Nii jõuaksin ma kolm korda rohkem oma fännide ja valijatega kohtuda kui praegusel viisil.


Siin fotol proovib tulevane Droon-Karlsson esmakordselt
endale kopterimootorit selga kinnitada
(Foto: Andres Putting, delfi.ee)

No jah, võtsin Olegile kohe kõne peale ja talle ka see idee meeldis. Võttis oma kopteri ja oligi sellega juba järgmisel päeval siin, et katsetada, kuidas kopteri mootor mulle selga sobib. Natuke mässasime, aga siis oli mootor seljas ja tegime kohe ühe proovilennu Narva, mina ja Oleg. Täiesti ladusalt sujus, ei mingeid tehnilisi probleeme! Ja nüüd jääbki nii, et edaspidi hakkangi liikuma ainult lennates! Vanad kamraadid Mart Laar ja Siim Kallas võivad seda ainult unes näha! Las istuvad ja kadestavad vaikselt oma kabinettides, sel ajal kui mina taevalaotuses vigurlendu teen ja uhkeid poognaid võtan,” on Edgar Savisaar enda üle uhke.

Oma selgituse andis ka Oleg Gross: “Jah, täpselt nii oligi nagu Edgar kirjeldas. Ühel õhtul sain Edgarilt telefonikõne, kutsus mind Hundilimale. Ütles, et tal on idee hakata Karlssoniks, võtku ma aga oma kopter kaasa, kinnitame talle propeller selga ja proovime, kas idee lendab!” (“See sõnademäng oli siin kavatsetud,” muigab Oleg Gross.)

“Käisime esimesel proovilennul Narvas ära nagu naksti. Hea meelega oleks Peterburi välja lennanud, aga hakkasime mõtlema, et äkki mõni ogar vene piirivalvur ei saa aru, et neile lendab külla Edgar-Karlsson. Et äkki ajab NATO kopteriga segamini ja saadab mõne maa-õhk tüüpi raketi meie poole teele. Seetõttu Peterburi minekust loobusime ja piirdusime Narvaga.”

Oleg Gross plaanib hakata kasutama hulgaliselt pensionäre kaubaveo droonidena


Nagu edukale ärimehele omane, on Oleg Grossil ka visioon tulevikuks juba paigas: “Ega ma siis oma kopterit Edgarile lihtsalt niisama ära ei anna. Äri tehakse ikka põhimõttel “kurgid sulle, raha mulle”. Edaspidi hakkavad Grossi Toidukaubad kasutama Edgarit kaubaveo droonina ja Edgar hakkab kundedele ostetud kaupa õhutranspordi teel koju vedama. Näete, Google ja Amazon katsetavad juba droone tellitud kaupade transpordiks, ega meie toidukaupade poed saa nendest kehvemad olla.”

“Kui see Edgar-Karlssoni kaubadrooni eksperiment osutub edukaks, siis edaspidi palkan hulgaliselt pensionäre meile droonideks. Füüsilist koormust töö ei nõua, pensionär vajutab ainult nuppu ja seljal asuv mootor teeb kogu töö ära. Lahendame mitu probleemi korraga – väiksemad transpordikulud minu ettevõttele ja samal ajal suureneb pensionäride tööhõive vabariigis!” rõõmustab Oleg Gross.

„Eks vaatab, kuidas Edgaril selle mootoriga kohanemine läheb. Proovilend Narva näitas, et kõik sujub ludinal, ei mingeid probleeme. Eks ta alguses veab veidi kaupa kundedele, aga hiljem on plaan muuta Edgar-drooni lennud rahvusvaheliseks  – plaadis on vedada salakaupa üle Eesti-Vene piiri. Tanu Edgari kohtuprotsessile pole ka seadusandjaga mingeid probleeme. Nagu riigikohus otsustas, siis Edgarit asub väljaspool seadust – teda ei saa mitte kuidagi süüdi mõista. Seetõttu on ideaalne kasutada just tema teenuseid piiriülesel droonitranspordil,” mõtiskleb Gross.

Edgar lubab vajadusel minna Stenbocki maja akna taha peaministrit tirriteerima

Lõpetuseks lisab Savisaar: “Mulle ikka meeldib see propelleriga lendamise idee, lihtsalt mina pole mingi Karlsson Katuselt, mina olen Hundisilma-Edgar. Panen propelleri selga ja hakkan talu ümbruses luusivaid hunte hirmutama!

Kui mõnikord igav hakkab, siis lähen teen paar tiiru ka Stenbocki lossi akna taga ja tirriteerin peaministrit. Vaatan kuidas see Ratase-poiss seal toimetab, hoian tema tegemistel silma peal. Kui ikka tundub, et tegeleb seal lollustega, näiteks plaanib tasuta ühistranspordi kaotamist, siis tirriteerin teda seal väheke ja mängin talle akna taga Hundisilma väikest tonti!”

Just selline hakkab välja nägema Edgar Droon-Karlsson, kui ta naistepäeval ümbruskonna
naisterahvastele kingituseks lilli viib.

Abiratas.ee soovib omalt poolt Edgarile ja Olegile edu nende ühises ettevõtmises. Samuti loodame, et tänu käesolevale edukale eksperimendile õnnestub kaasa aidata Eestimaa penionäride tööhoive parandamisel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga