SANKTSIOONID SOOMELE: Valitsus keelustab longero ja lagritsa sisseveo Soomest!

Longero
213 Shares

TÄNU SOOMELE KEHTESTATUD SANKTSIOONIDELE ON MILJONID EESTLASED SUNNITUD LÄHIAJAL HAKKAMA SAAMA ILMA OMA LEMMIKTOODEDETA.

Vastusena Soome riigi otsusele pikendada riiki sisenemise piiranguid juuni lõpuni ning mitte lubada eestlaste pendelrännet laevatranspordiga, otsustas Eesti valitsus vastumeetmena kehtestada ühepoolselt majandussanktsioonid Soome riigile.

Esimeses järjekorras otsustas valitsus keelustada Soomes toodetud populaarse alkohoolse joogi – gin-toonikuga, mis on rahva seas tuntud ka longero nime all – impordi Eestisse. Vastavalt valitsuse otsusele ei tohi edaspidi Soomest Eestisse sisse tuua mitte ühtegi purki ega pudelit antud alkohoolset jooki.

Lisaks longerole otsustas valitsus keelustada ka Soomes toodetud lagritsa ja seda toorainet sisaldavate populaarsete toodete sissetoomise Eestisse.

Eesti peaminister Kaja Kallas selgitas, et Eesti valitsus lihtsalt pidi reageerima Soome valitsuse otsusele mitte taastada laevatranspordiga toimuv pendelränne Eesti ja Soome vahel. Kõige paremaks vastumeetmeks on valitsuse arvates populaarsete Soome toodete Eestisse sisseveo keelustamine.

“Valitsus saab aru, et praeguse otsusega peavad miljonid Eestimaa elanikud lähemas tulevikus läbi ajama ilma harjumuspärase longero või lagritsakommide tarbimiseta,” selgitas Kallas.

“Kahjuks ei jätnud Soome valitsus eesotsas peaminister Sanna Mariniga Eesti valitsusele muid valikuid. Kui algul proovisime nii öelda heaga – kaevates Soome riigi peale Euroopa Liidule ja kirjutades avalikke kirju Soome peaministrile, siis nüüd oleme sunnitud rakendama rangemaid jõumeetodeid,” lisas Kallas.

Valitsuse sõnul jääb Soomele kehtestatud longero ja lagritsa impordikeeld jõusse täpselt nii kaua kuni taastub laevatranspordiga lubatud pendelränne Eesti ja Soome vahel.

“Normaalse olukorra taastamise ning Eesti inimeste kannatuste lõpetamise võti on Soome valitsuse, eelkõige nende peaminister Sanna Marini, kätes,” rõhutas Kallas lõpetuseks.

Peaminister Kallase sõnul kaalub valitsus vajadusel täiendavate sanktsioonide kehtestamist Soome Vabariigi vastu.

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga