“See on riiklik abipakett riigikogulastele kriisi üleelamiseks!”- Loe riigikogu liikmete kommentaare tulevase palgatõusu kohta

42 Shares

Uurisime riigikogu liikmetelt, kuidas nad kommenteerivad oma 1. aprillist rakenduvat palgatõusu. Eelkõige huvitas meid,  mida riigikogu liikmed arvavad sellest, et palgatõus toimub tingimustes, kus ülejäänud vabariigis valitsevad koondamiste ja palkade kärpimise meeleolud.

Kahjuks on kõik kommentaarid anonüümsed, sest mitte ükski riigikogulane ei nõustunud kommenteerima eelseisvat palgatõusu oma nimega.

– “Kahjuks on seadus selline ja seaduse vastu ei saa!” oli kõige levinud kommentaar mitmelt riigikogu liikmelt.

– „Mis siin nii arusaamatut on? Kõik riigid maailmas plaanivad praegu riiklike abipakette raskete aegade üleelamiseks. Praegune palgatõus on Eesti riigi poolne abipakett riigikogu töökatele liikmetele raskete aegade üleelamiseks.“

– „Jälle on teil hambus need riigikogulaste palgad. Presidendil ja peaministril tõusevad palgad palju rohkem kui meil, tavalistel riigikogu liikmetel. Meie kallal võtmise asemel peaks ajakirjandus võtma eelkõige peaministri ja presidendi kallal!“

– “Mis palgatõusust te räägite? See 321 eurot, mis ma lisaks saan, selle sööb kohe ära viimase aasta jooksul toimunud elukalliduse kasv! Teie, ajakirjanikud, teate ise sama hästi kui mina, palju on viimase aasta-paari jooksul kasvanud bensiini hinnad või alkoholi aktsiis!”

– “Siin pole veel midagi nii kindlat ja garanteeritut nagu te hetkel väidate! Eile Helir-Valdor Seeder ja Isamaliit esitasid seaduseelnõu selle palgatõusu ärajätmiseks. Ma küll ei usu, et see riigikogus läbi läheb. Eksisteerib siiski üliväike võimalus, et mingil arusaamatul põhjusel võib see (palgatõusust loobumine – toim.) neil kuradima isamaaliitlastel õnnestuda. Samas ma ei kujuta ette, kui loll peab üks riigikogu saadik olema, et hääletada oma palga vähendamise eest? Aga parem karta, kui kahetseda. Seega – fingers crossed, et isamaaliitlased oma seaduseparandusega ämbrisse astuksid!”

– “Minu arvates on see palgatõus täiesti õigustatud, ei näe siin midagi häbenemisväärset. Eks me oleme siin terve aasta otsa kõvasti tööd rabanud, pidevalt omavahel ragistanud, pidevalt higipull otsa ees rassinud! Te ei kujuta ette, millist pingutust nõuab kõigi minu poolt opositsiooni aadressil esitatud solvangute väljamõtlemine, ettevalmistamine ja vajalikul hetkel ette kandmine. Te ei kujuta ette, kui stressirikas võib olla mõnikord töö riigikogus. Seetõttu leian, et oleme kindlasti väärt ka seda väikest palgalisa, mis nüüd 1. aprillist peaks juurde tulema.”

Foto: Riigikogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga